• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
27° 35° 20°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam76
Toplam Ziyaret125480
Üyelik Girişi
İki Gemi Yanyana


Orhan, İstanbul’da taksi şoförlüğü yapan yakışıklı ve mert bir delikanlıdır. Mahallenin güzel kızı Gülsen, “İki Gemi Yanyana” şarkısından ilham alan ve çekimine yeni başlanacak filmde rol almanın mutluluğu içindedir. Orhan, filmin ilk çekim gününde de, gizlice sevgi beslediği Gülsen’i Taksim’e kadar götürmeye karar verir. Taksiye dört yolcu daha biner. Ancak Orhan’ın sakar muavini Nuri, bagaja koyarken gösterdiği dikkatsizliği yolculara birer birer verirken de göstermez. Gülsen dâhil beş yolcudan dördünün bavulu karışmıştır.

Yolculardan Hacı, kendisine içi bulgur dolu olduğu söylenen bavulunda uyuşturucu madde taşıdığının farkında bile değildir. Külyutmaz, zengin kişilerin uygunsuz çekilmiş fotoğraflarıyla dolu bavulunu hayatını şantajdan kazanan Haydar’a götürmektedir. Haydar’ın sevgilisi Ayten ise bu fotoğraf dolu bavulu Külyutmaz’dan almak için kılık değiştirmiştir. Gülsen’in bavulunda çekimi yeni başlayacak İki Gemi Yanyana filmin senaryosu olduğundan Orhan ve arkadaşları bu bavulunun peşine düşerler. Her bavul sahibi için büyük önem taşır. Sonuçta, kimin bavulunun kimin elinde olduğunun izleyicinin merakla takip edeceği, karmaşık ve komik bir kovalamaca ortaya çıkar.

Filmde, Atıf Yılmaz’ın kamerası, İstinye’den Kuledibi’ne, Eyüp’ten Taksim’e eski İstanbul’u meraklıları için muhafaza ediyor. Filiz Akın ve Orhan Günşiray başrolde görünmekle birlikte Türk sinemasında karakter oyuncusu olarak ün yapmış çok sayıda tanıdık yüz bu filmde neredeyse başrol oyuncuları kadar kamera önünde kalıyor.

Suzan Avcı ile Sevda Nur arasında geçen kadın eşcinselliğine de değinen film, bu yönüyle de Türk sinemasının ilkleri arasında anılıyor.© 2013 www.erginciftci.com
Tüm Hakları Saklıdır.
  
1148 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın