• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam79
Toplam Ziyaret125087
Üyelik Girişi
400 Gün


Uzak gezegenlere yapılacak uzay yolculukları konusunda çalışan bir şirket, astronotları test etmek amacıyla bir simülasyon planlamıştır. Dört astronot yeraltına yerleştirilmiş bir gemide 400 gün boyunca kapalı kalacaktır. Theo, Emily, Dvorak ve Bug’dan oluşan mürettebat zaman geçtikçe tuhaf gelişmelere tanık olur. Dış dünya ile iletişimleri bütünüyle kesilir. Bütün olaylara sabreden astronotlar, büyük bir sarsıntı yaşanması ve ardından oksijen seviyesinin düşmesi nedeniyle gemiden yeryüzüne çıkmaya karar verirler. Dışarıda şaşırtıcı tehlikeler onları beklemektedir.

400 Gün, küçük bütçeli bir bilim kurgu filmi.  Film bir uzay gemisi mürettebatının giderek tansiyonu artan yolculuğuyla Yaratık, halusinojen uzay seyahatiyle Solaris, kahramanlarının geçmiş yaşamlarından kaynaklanan tekinsiz atmosferiyle Çizgi Ötesi ve insan etine susamış tuhaf yabancılarıyla Tepenin Gözleri filmlerinden esintiler taşıyor. Bütün bu tanıdık temalarına karşın film sürekli şaşırtan, öngörülemez örüntüsünü son sahnesine taşımayı başarıyor. Yönetmen ucuzluğu her sahnede sırıtan filmini adeta farklı sinema türlerinden kesilip alınmış bir kolaj gibi sunuyor. Bu farklı görsel tat, türün meraklıları için 400 Gün’ü izlenmesi gereken bir bilim kurgu filmi haline getiriyor.

FİLMİN KÜNYESİ

Türkçe adı

400 Gün

Orijinal adı

400 Days

İngilizce adı

400 Days

Yönetmen

Matt Osterman

Yapım yılı

2015

Yapımcı ülke

ABD

Orijinal dil

İngilizce

Süresi

91 dakika

Eserin yazarı

Matt Osterman

Oyuncular

Brandon Routh, Dane Cook, Caity Lotz, Ben Feldman, Tom Cavanagh, Grant Bowler, Sally Pressman, Mark Steger, Fernanda Romero, Dominic Bogart, Frank Ashmore, Oz Kalvan, Iris Karina, Luke Barnett, Sara Tomko

IMDB Puanı

4.5

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2013 www.erginciftci.com

Tüm Hakları Saklıdır.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
514 kez okundu

Yorumlar

     09/02/2017 17:26

Filmin atmosferi dark city ve Truman Show arasında gidip geliyor. Çekimlerin amatörlüğü yanında senaryonun güçlü olması filmin akıcılığını oluşturmuş.
Misafir -