• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam77
Toplam Ziyaret125085
Üyelik Girişi
Gecenin Yaratıkları


On sekizinci yüzyıl İngiltere’sinde, ıssız bir sahil köyünde içki kaçakçılığı yapıldığı söylentileri yayılmıştır. Olayı araştırmak üzere askerleriyle birlikte köye gelen Yüzbaşı Collier ilk bakışta hiçbir kanıt bulamaz. Köy rahibi Doktor Blyss, güzel barmen Imogene, yakışıklı Harry ve cenaze levazımatçısı Jeremiah ilk bakışta göze çarpan kişilerdir. Kasaba halkından bazıları köy çevresinde geceleri ortaya çıkan korkunç bataklık hayaletleri gördüğünü anlatır. Bu ürkütücü gece yaratıkları gerçekten var mıdır yoksa köyün dehşete düşürücü sırrını örtmek için birileri tarafından sahneye konan bir oyunun parçası mıdır?

Gecenin Yaratıkları, Russell Thorndike’ın romanından perdeye uyarlanan bir korku filmi. Aynı dönemde Dr. Syn, Alias the Scarecrow adıyla Disney tarafından da canlandırılan öykü yüksek vergilerden bunalan köy halkının çareyi kaçakçılık yapmakta bulması, bu eylemlerini gizlemek için de korkuluk ve hayalet rivayetleri çıkartılmasına dayanır. Kralı temsil eden gümrük memurlarının köyün büyük sırrını araştırırken yaşadığı çaresizlik izleyiciye Gizemli Ada tadı verir.

Korsanlar, güçlü kuvvetli asi bir tayfanın cezalandırarak ıssız bir adaya terk edilmesi, yalnız bir korkuluk, uzak bir köy… Gecenin Yaratıkları, izleyiciye enfes bir korku filmi izleyeceği hissi vererek başlayan ancak bir türlü devamını getiremeyen bir film. Korku filmlerinin usta oyuncusu Peter Cushing ve çok genç yaşlarında Oliver Reed bile filmi ayakta tutmayı başaramıyor.

FİLMİN KÜNYESİ

Türkçe adı

Gecenin Yaratıkları

Orijinal adı

Captain Clegg

İngilizce adı

Night Creatures

Yönetmen

Peter Graham Scott

Yapım yılı

1980

Yapımcı ülke

Birleşik Krallık

Orijinal dil

İngilizce

Süresi

82 dakika

Eserin yazarı

Russell Thorndike, Anthony Hinds

Oyuncular

Peter Cushing, Yvonne Romain, Patrick Allen, Oliver Reed, Michael Ripper, Martin Benson, David Lodge, Derek Francis, Daphne Anderson, Milton Reid, Jack MacGowran, Peter Halliday, Terry Scully, Sydney Bromley, Rupert Osborne

IMDB Puanı

6.9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2013 www.erginciftci.com

Tüm Hakları Saklıdır.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
544 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın