• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam76
Toplam Ziyaret125084
Üyelik Girişi
Ay Işığı

Okul çocuğu yaşındaki siyah Amerikalı Chiron, uyuşturu madde bağımlısı annesiyle birlikte yaşayan, babasız kalmış bir çocuktur. Diğerlerinden farklı oluşu, Chiron’u çevresindeki çocuklar tarafından sürekli uğraşılan, yalnızlığa mahkûm edilmiş bir çocuk haline getirmiştir. Onun bu zor durumunu fark eden Juan ve kız arkadaşı Teresa, Chiron’a olabildiğince sahip çıkmaya çalışır. Genç ergenlik döneminde, Juan’ın ölümü ile yalnızlaşan, annesiyle sorunları süren Chiron, okul arkadaşı Kevin ile yakınlaşır. Arkadaşlarının zorba tavırlarının sürmesi Chiron’u benzer biçimde karşı koymaya zorlar ve ıslahevine düşer. Genç erişkinlik döneminde Chiron, artık çevresine korku salan bir uyuşturucu satıcısıdır. Çocukluk arkadaşı Kevin’in günün birinde onu araması hiç de beklemediği bir olaydır.

Ay Işığı, farklı cinsel gelişim gösteren bir bireyin, çocukluk, ergenlik ve genç erişkinlik olmak üzere üç dönemine yoğunlaşıyor. Toplum tarafından onaylanmayan cinsel eğilimlerin erkenden fark edilişi, bireyin dışlanması, doğal cinsel kimliğinin bastırılması, uygun ortam bulunmaması halinde, belki de yaşam boyu, kendince de reddedilmesi neredeyse bir belgesel kıvamında ortaya konuyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Türkçe adı

Ay Işığı

Orijinal adı

Moonlight

İngilizce adı

Moonlight

Yönetmen

Barry Jenkins

Yapım yılı

2016

Yapımcı ülke

ABD

Orijinal dil

İngilizce

Süresi

111 dakika

Eserin yazarı

Tarell Alvin McCraney

Oyuncular

Mahershala Ali, Shariff Earp, Duan Sanderson, Alex R. Hibbert, Janelle Monáe, Naomie Harris, Jaden Piner, Herman 'Caheei McGloun, Kamal Ani-Bellow, Keomi Givens, Eddie Blanchard, Rudi Goblen, Ashton Sanders, Edson Jean, Patrick Decile

IMDB Puanı

7.9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2013 www.erginciftci.com

Tüm Hakları Saklıdır.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
557 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın