• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
27° 35° 20°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam81
Toplam Ziyaret125485
Üyelik Girişi
Beni Nasıl Unuttun?

Elizabeth ve John’ın mutlu evliliğinin üstüne Birinci Dünya Savaşı’nın gölgesi düşer. John Avrupa’daki savaşa gönüllü olarak katılır. Savaş kısa zamanda sona erse de, kocasının dönmesini umutla bekleyen Elizabeth, onun ölüm haberini alır. Karnındaki bebeği ile yapayalnız kalmıştır. Aslında John ölmemiş, ancak yüzü tanınmayacak biçimde yaralanmıştır. Bu haliyle karısına dönmeyi kendisine yediremez.

Aradan 20 yıl geçer: Elizabeth’e birlikte çalıştığı kimya fabrikasının sahibi Lawrence Hamilton sahip çıkmış, John’ın oğlu büyümüş, yarı yaşında bir de erkek kardeşi olmuştur. İkinci Dünya Savaşı’nın ayak seslerinden kaçan Avusturyalı bir kimyager ve savaş gazisi olan Erich Kessler küçük kızı Margaret ile Amerika’ya sığınır. Elizabeth, kocası ile birlikte çalışmaya başlayan Erich Kessler’in aslında eski kocası John olduğu ya da onu savaşta öldürmüş olan düşman askeri olduğu ikilemine düşer. Bir taraftan da babasına çok benzeyen ve tıpkı onun gibi savaşa katılmak için can atan oğlunu bu tehlikeli kararından vazgeçirmeye çalışacaktır.

Beni Nasıl Unuttun?, izleyicinin en hassas duygularına hitap etmek, ona olabildiğince gözyaşı döktürmek isteyen klasik bir Amerikan melodramı. İkinci Dünya Savaşı’nın hemen ardından çekilen filmin, döneminin kendine özgü atmosferinde, bu amaçlarına kolaylıkla ulaştığı tahmin edilebilir. Başta Orson Welles ve Claudette Colbert olmak üzere güçlü oyuncu kadrosunun sürprizi ise henüz 8 yaşındaki Natalie Wood! Orson Welles,  John ve Erich karakterlerine öylesine hayat veriyor ki filme damgasını vuran oyuncu oluyor.

FİLMİN KÜNYESİ

Türkçe adı

Beni Nasıl Unuttun?

Orijinal adı

Tomorrow is Forever

İngilizce adı

Tomorrow is Forever

Yönetmen

Irving Pichel

Yapım yılı

1946

Yapımcı ülke

ABD, Almanya

Orijinal dil

İngilizce, Almanca

Süresi

104 dakika

Eserin yazarı

Gwen Bristow

Oyuncular

Claudette Colbert, Orson Welles, George Brent, Lucile Watson, Richard Long, Natalie Wood, John Wengraf, Sonny Howe, Ian Wolfe, Joyce Mackenzie

IMDB Puanı

7.5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2013 www.erginciftci.com

Tüm Hakları Saklıdır.

  
539 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın