• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam79
Toplam Ziyaret125087
Üyelik Girişi
Nefret Dolu Sekizli

Amerikan İç Savaşından kısa süre sonra, Wyoming’de esen kar fırtınasında iki kelle avcısı karşı karşıya gelir. Bunlardan Binbaşı Marquis Warren üç suçlunun cesediyle yol ortasında beklerken, "Cellât" John Ruth yanındaki kadın suçlu Daisy Domergue’i adalete teslim etmek üzere, O. B. Jackson’ın sürdüğü fayton ile Red Rock kasabasına götürmektedir. Binbaşının kendisini kabul ettirdiği faytonun son misafiri Red Rock'ın yeni şerifi olduğunu söyleyen Chris Mannix olur.

Kar fırtınası şiddetlenince, grup Minnie'nin Yeri adında bir dinlenme yerine sığınır. Mekânın sahiplerinin ortada olmaması, onların yerine dört yabancı bulunması şüphelenmelerine neden olur. Başından itibaren temkini elden bırakmayan kelle avcıları kısa süre içinde şüphelerinde haklı olduklarını anlayacaklardır.

Quentin Tarantino, sekizinci filmi Nefret Dolu Sekizli’de kendine özgü uzun diyaloglar ve kanlı sahnelerle yeniden çıkıyor karşımıza. Tarantino, kült oyuncularını kullandığı bu film ile hayranlarının bütün beklentilerini karşılıyor. Yönetmenin yine bir siyahî kahraman kullanması Zincirsiz, kapalı bir mekânda zincirleme ölüm temasını yinelemesi ise Rezervuar Köpekleri filmlerini anımsatıyor. Film başlangıçtaki yolculuk bölümüyle Cehennem Dönüşü gibi bir western filmini andırsa da zamanla usta bir detektifin sonunda keşfettiği katili anons edeceği heyecanlı bir polisiye filme dönüşüyor.

Filmde satranca da yer veriliyor. Grup Minnie'nin Yeri’ne geldiğinde buradaki iki yabancının satranç oynadıkları görülür. Bu oyunculardan General Sandy Smithers film boyunca satranç tahtasının başın oturur. Zaman ilerledikçe yükselen şiddet satranç taşlarının da dağılmasına neden olacaktır.FİLMİN KÜNYESİ

Türkçe adı

Nefret Dolu Sekizli

Orijinal adı

The Hateful Eight

İngilizce adı

The Hateful Eight

Yönetmen

Quentin Tarantino

Yapım yılı

2015

Yapımcı ülke

ABD

Orijinal dil

İngilizce

Süresi

187 dakika

Eserin yazarı

Quentin Tarantino

Oyuncular

Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh, Walton Goggins, Tim Roth, Michael Madsen ve Bruce Dern

IMDB Puanı

8.3                                                                                                                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2013 www.erginciftci.com

Tüm Hakları Saklıdır.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
1010 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın