• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam51
Toplam Ziyaret150215
Üyelik Girişi

Anasayfa

Prof. Dr. Ergin ÇİFTÇİ

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı

John F. Kennedy Caddesi 24/5

(Tunalı Hilmi Caddesi Kavşağı)

Kavaklıdere Çankaya ANKARA

Telefon

: 0312 467 44 88

GSM      

: 0505 265 34 17

E-mail   

: erginciftci.muayenehane@gmail.com

 

 
© 2013 www.erginciftci.com
Tüm Hakları Saklıdır.
Dünyadaki bütün ülkeler gibi ülkemiz de yeni coronavirüs salgını açısından risk altındadır. Yayılması önlenemeyen hastalık komşu ülkelere kadar gelmiş, sonunda ülkemizin de kapısını çalmıştır.
23.02.2020
Sigorta dedektifi David Assmann’ın şüpheleri genç ve güzel bir kadın olan Jill Monhaupt üstünde yoğunlaşmıştır. David, varlıklı bir kadın olmasına karşın, Jill’in antika değeri olan bir grup küçük heykelciğin peşinde olduğunu düşünmekte, ancak neden onlara karşı bir takıntısı olduğunu anlayamamaktadır. Bu sevimli hırsızla yakınlaşınca onun çekimine kapılmaktan kendini alamaz. Bu güne kadar 31 heykelciği elde ettiği düşünülen Jill, koleksiyonun son parçasına ulaşmak üzeredir. Diğer taraftan polis de Jill’in peşindedir.
16.02.2020
Fransa’da küçük kasaba olan Cherbourg’da yaşayan Genevieve ve annesi, küçük bir şemsiye dükkanıyla geçinmeye çalışmaktadır. Henüz 16-17 yaşlarında olan güzeller güzeli Genevieve, kalbini 20 yaşında, yoksul ama yakışıklı Guy’a kaptırmıştır. Araba tamiri yapan bir dükkanda çalışan Guy’ın halasından başka kimi kimsesi yoktur, öylesine aşıktır ki çevresinde dolaşan bir başka güzel olan Madeleine’in farkında bile değildir. Genç aşıklar en kısa sürede evlenme planları yapsa da askerlik çağındaki erkeğin Cezayir savaşı için askere alınması bütün planlarını bozar.
26.08.2019
Los Angeles, 1969! Dünya sinemasının kalbi Hollywood’da film yıldızlarının hayatı aslında uzaktan göründüğü kadar kolay ve eğlenceli değildir. Western filmlerinin yıldızı Rick Dalton ve dublörü Cliff Booth artık bu sektörde şanslarının giderek azaldığını hissetmeye başlamıştır. Rick Dalton için giderek daha çok dayak yiyeceği kötü adam karakterlerini canlandıracağı, parlak kariyerinin hızla sönüşünü izleyeceği bir dönem önünde durmaktadır. Neyse ki birikimleriyle film yıldızlarına yaraşır bir ev almayı başarmıştır. Komşusu, ünlü yönetmen Roman Polanski ise kariyerinin parlak zamanlarını yaşamaktadır. Polanski, sinema çok önemli olmayan bir kaç filmde oynayan genç ve güzel aktrist Sharon Tate’den bebek beklemektedir. Arka planda Hippi akımının yükselişi hissedilmektedir. Bunlardan bir grup olan Charles Manson tarikatı ile Polanski’nin bebeğini taşıyan Sharon Tate’in yaşamı dramatik biçimde kesişecektir.
24.08.2019
Başlangıçta Tanrı, gökleri ve yeri yarattı. Yer şekilsiz ve boştu ve engin yüzü üzerinde karanlık vardı. Ve Tanrı'nın ruhu, suların yüzünde hareket ediyordu. Ve Tanrı dedi ki: "Işık olsun." Ve ışık oldu.
18.08.2019
Sinemanın gelmiş geçmiş en büyük yönetmenlerinden Stanley Kubrick’in yaşamı bir film gibi geçer gözümüzün önünden. Çocukluğunda kamerayla tanışan küçük Stanley ile biz de tanışır, fotoğraf makinesiyle çektiği muhteşem fotoğrafları görür, sinemaya nasıl adım attığını öğreniriz. Sonra az ama öz filmografisi gelir sırayla "Fear and Desire", "Killer's Kiss", "The Killing", "Paths of Glory", "Spartacus", "Lolita", "Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb", "2001: A Space Odyssey", "A Clockwork Orange", "Barry Lyndon", "The Shining", "Full Metal Jacket" ve nihayet "Eyes Wide Shut". Stanley Kubrick: Filmlerde Bir Hayat, Kubrick’i daha yakından tanımak, sinemasını daha iyi anlamak için kaçırılmaması gereken bir fırsat ve elbette ona bir saygı duruşudur.
14.07.2019
Güney Afrika, Cape Town’un gettosu Cape Flats’da yaşam acımasız ve tehlikeli biçimde akmaya alışmıştır. Kentin hapishanesi de bu olumsuz koşullardan kaçınılmaz olarak etkilenmiştir. Yüzyıllık bir geçmişe sahip çeteler arasında kıyasıya bir mücadele sürmektedir. En büyük rekabet 26 ve 28 çeteleri arasında yaşanmaktadır. Bir 28 generali olan Farakhan tahliye olurken artık kendisine yeni bir yaşam kurmaya kararlıdır. Babasının gaspedilen evini rakip çeteden alacak bundan sonra da suçtan uzak duracaktır. Ancak baba evinin 26 çetesinin egemenliği altında bir alanda bulunması planlarını sekteye uğratabilecek önemli bir sorundur.
09.07.2018
Genç, güzel ve yetenekli piyanist Penny Vanderwood bir gün esrarengiz bir adam tarafından ziyaret edilir. Kendini Kont Saint-Germain olarak tanıtan adam bir otomat üreticisidir. Hayranlık duyduğu Penny gibi piyano çalabilen bir otomat daha yapmak istemektedir. Penny, bu gizemli hayranı tarafından yapılan otomatın oynadığı bir satranç maçını izleyince çok etkilenir: Otomat nedense ona yakın zamanda kaybettiği nişanlısı Robert’i çağrıştırır. Nişanlısının yakın arkadaşı Lewis Armeight’dan kendisine yardım etmesini ister: Robert’in hala yaşadığına ikna olmuştur! Onun bu düşüncesini çılgınca bulsa da, Penny’e karşı kendisi de derin bir sevgi duyan Lewis, yardım çağrısını kabul eder. Cenaze törenine katıldığı Robert’in cesedini göstermenin Penny’i ikna edeceği aşikardır. Ancak Robert’in tabutunun boş olduğunu görünce kendisi de kuşku duymaya başlar. Birlikte Robert’in satranç oyun tarzını andıran otomatın peşine düşerler.
05.03.2018
Soğuk Savaş sürerken, Sovyetler Birliği ile Amerika Birleşik Devletleri arasında yaşanan uzay yarışı da hızlanmıştır. Sovyet bilim adamlarının sıradaki amacı ilk uzay yürüyüşünün bir Sovyet kozmonot tarafından gerçekleştirilmesidir. Bir taraftan uçuşu gerçekleştirecek Vostok uzay aracının Sergey Korolyov’un baş mühendisliğinde geliştirilme süreci hızlanır diğer taraftan da bu zorlu yolculuğu başarabilecek kozmonotlar yetiştirilir. Kızıl Ordu pilotlarından Aleksey Leonov ve Pavel Belyayev seçilen kozmonot adaylarıdır. Büyük gün gelir, Vostok uzaya doğru yola çıkar, insanlık dünya dışına ilk adımını atmak üzeredir.
11.02.2018
Uzak bir gelecekte, evrimin her aşamasından hayvanların bir arada var olduğu ilkel bir gezegende, insanlar da taş devri düzeyinde yaşamaktadır. Daha gelişmiş bir insan uygarlığı, gezegende bir gözlem istasyonu kurmuştur. Gezegende süren hayata dışarıdan müdahale yasaklanmış olmasına karşın gelişmiş gözlemcilerin bu kuralı çiğnediği anlaşılır. Müfettiş Andrei, bu gözlemcileri denetlemeye gider. Gezegene hakim iki ilkel kabileden vahşi Oktin Khash’ın liderliğinde olan saldırgan, buna karşın Beyaz Kurt kabilesi daha barışçı görünmektedir. Oktin Khash, hileyle gözlem istasyonunu ele geçirir ve gözlemcilerin çoğunu öldürür. Sağ kalan Andrei kurban edilmek üzere esir alınır. Beyaz Kurt kabilesinin şefinin kızı Belogurochka tarafından kurtarılan Andrei, gezegende süren çağın ötesinde gelişmiş silahların kaynağını bulmak ve vahşi kabileyi yenilgiye uğratmak için mücadeleye girişir.
10.02.2018
 1  ...