• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam125
Toplam Ziyaret332297

Anasayfa

Prof. Dr. Ergin ÇİFTÇİ

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı

John F. Kennedy Caddesi 24/5

(Tunalı Hilmi Caddesi Kavşağı)

Kavaklıdere Çankaya ANKARA

Telefon

: 0312 467 44 88

GSM      

: 0505 265 34 17

E-mail   

: erginciftci.muayenehane@gmail.com

 

 
© 2013 www.erginciftci.com
Tüm Hakları Saklıdır.
Güney Afrika, Cape Town’un gettosu Cape Flats’da yaşam acımasız ve tehlikeli biçimde akmaya alışmıştır. Kentin hapishanesi de bu olumsuz koşullardan kaçınılmaz olarak etkilenmiştir. Yüzyıllık bir geçmişe sahip çeteler arasında kıyasıya bir mücadele sürmektedir. En büyük rekabet 26 ve 28 çeteleri arasında yaşanmaktadır. Bir 28 generali olan Farakhan tahliye olurken artık kendisine yeni bir yaşam kurmaya kararlıdır. Babasının gaspedilen evini rakip çeteden alacak bundan sonra da suçtan uzak duracaktır. Ancak baba evinin 26 çetesinin egemenliği altında bir alanda bulunması planlarını sekteye uğratabilecek önemli bir sorundur.
09.07.2018
Genç, güzel ve yetenekli piyanist Penny Vanderwood bir gün esrarengiz bir adam tarafından ziyaret edilir. Kendini Kont Saint-Germain olarak tanıtan adam bir otomat üreticisidir. Hayranlık duyduğu Penny gibi piyano çalabilen bir otomat daha yapmak istemektedir. Penny, bu gizemli hayranı tarafından yapılan otomatın oynadığı bir satranç maçını izleyince çok etkilenir: Otomat nedense ona yakın zamanda kaybettiği nişanlısı Robert’i çağrıştırır. Nişanlısının yakın arkadaşı Lewis Armeight’dan kendisine yardım etmesini ister: Robert’in hala yaşadığına ikna olmuştur! Onun bu düşüncesini çılgınca bulsa da, Penny’e karşı kendisi de derin bir sevgi duyan Lewis, yardım çağrısını kabul eder. Cenaze törenine katıldığı Robert’in cesedini göstermenin Penny’i ikna edeceği aşikardır. Ancak Robert’in tabutunun boş olduğunu görünce kendisi de kuşku duymaya başlar. Birlikte Robert’in satranç oyun tarzını andıran otomatın peşine düşerler.
05.03.2018
Soğuk Savaş sürerken, Sovyetler Birliği ile Amerika Birleşik Devletleri arasında yaşanan uzay yarışı da hızlanmıştır. Sovyet bilim adamlarının sıradaki amacı ilk uzay yürüyüşünün bir Sovyet kozmonot tarafından gerçekleştirilmesidir. Bir taraftan uçuşu gerçekleştirecek Vostok uzay aracının Sergey Korolyov’un baş mühendisliğinde geliştirilme süreci hızlanır diğer taraftan da bu zorlu yolculuğu başarabilecek kozmonotlar yetiştirilir. Kızıl Ordu pilotlarından Aleksey Leonov ve Pavel Belyayev seçilen kozmonot adaylarıdır. Büyük gün gelir, Vostok uzaya doğru yola çıkar, insanlık dünya dışına ilk adımını atmak üzeredir.
11.02.2018
Uzak bir gelecekte, evrimin her aşamasından hayvanların bir arada var olduğu ilkel bir gezegende, insanlar da taş devri düzeyinde yaşamaktadır. Daha gelişmiş bir insan uygarlığı, gezegende bir gözlem istasyonu kurmuştur. Gezegende süren hayata dışarıdan müdahale yasaklanmış olmasına karşın gelişmiş gözlemcilerin bu kuralı çiğnediği anlaşılır. Müfettiş Andrei, bu gözlemcileri denetlemeye gider. Gezegene hakim iki ilkel kabileden vahşi Oktin Khash’ın liderliğinde olan saldırgan, buna karşın Beyaz Kurt kabilesi daha barışçı görünmektedir. Oktin Khash, hileyle gözlem istasyonunu ele geçirir ve gözlemcilerin çoğunu öldürür. Sağ kalan Andrei kurban edilmek üzere esir alınır. Beyaz Kurt kabilesinin şefinin kızı Belogurochka tarafından kurtarılan Andrei, gezegende süren çağın ötesinde gelişmiş silahların kaynağını bulmak ve vahşi kabileyi yenilgiye uğratmak için mücadeleye girişir.
10.02.2018
İnsan ömrünü uzatmakla ilgili çalışmalarıyla dünya çağında tanınan bir bilim adamı olan Doktor Evans, eşi ile birlikte bir uçak yolculuğuna çıkar. Talihsiz bir kaza sonucu uçak düşer. Doktor Evans ve bir grup yolcu kazadan sağ kurtulduklarının farkına varırlar. Çok daha gelişmiş bir gezegenden gelen insansı uzaylılar tarafından kurtarılmışlardır. Uzaylılar Doktor Evans ile temas kurarak sahip oldukları teknolojik bilgileri insanlıkla paylaşmayı amaçlasalar da kısa sürede hayal kırıklığına uğrarlar. İnsanoğlu biribirine düşmüş devletlere bölünmüş, eşitsizliğin ayyuka çıktığı bir düzen kurmuştur. İnsanların kendilerine verilecek bilgileri birbirlerine karşı daha öldürücü silahlar üretmek için kullanacakları açıkça görünmektedir.
04.02.2018
Bir trafik kazasından sağ olarak kurtulan Liam geçmişine ait hiçbir şey hatırlamadığını fark eder. Çevresindeki insanların ve hayvanların aniden ölümüne tanık olunca bunun havayla bulaşan bir virüs olduğunu düşünür. Ancak bir süre sonra sorunun kendisinde olduğunu anlar: Çevresindeki 50 adım yarıçapındaki dairenin içine giren herkes aniden ölmektedir. Bu kaderi paylaşmayan tek kişi Jane adlı genç bir kadın olur. Liam, Jane ile birlikte olduğu zaman öldürücülüğünün kaybolduğunu keşfeder. Artık kaderleri kesişen bu ikili geçmişlerini keşfe çıkarlar.
29.01.2018
Moskova’da yaşayan evli çift Boris ile Zhenya boşanma aşamasındadır. Her ikisinin de bundan sonrası için tatminkâr planları vardır. Çiftin hâlâ aynı çatı altında yaşamasının tek nedeni ortak mülkleri olan evlerinin henüz satılamamış olması ve 12 yaşındaki oğulları Alyosha'nın bundan sonra ne olacağı konusunda karar verememiş olmalarıdır. Zavallı Alyosha, birbirinden nefret eden anne ve babasının bitip tükenmek bilmeyen kavga, hakaret ve küfürlerinin havada uçuştuğu bir atmosferde yaşamak zorunda kalmıştır. Ayrılığın kaçınılmaz hale geldiği bu aşamada da ne anne ne de baba yeni hayatlarında ona bir yer ayırmıştır. Çiftler arasındaki bu savaş sürerken hiç beklenmedik bir şey olur: Alyosha ortadan kaybolur!
28.01.2018
Her grip mevsiminde görmeye alıştığımız manzara ülkemizde bir kez daha yaşanıyor: Grip vakaları önce tek tük ortaya çıkıyor, sayı giderek artıyor, sonunda devasa bir tsunami dalgası gibi hastanelere, acil servislere vuruyor. Sağlık kuruluşlarında bu “mevsim normalinin” çok üstüne çıkan başvuruları karşılamak olanaksız hale geliyor. Zaten sağlık çalışanlarının da önemli bir kısmı hastalıktan nasibini almış, işgücü kayıpları yaşanıyor. Bir takım uzmanlar, çaresiz biçimde hastaların zorunlu olmadıkça evinde kalmasını tavsiye ediyor. Ne yazık ki can kayıpları yaşanıyor, hayatını kaybedenlerin belli bir yaşın üstünde olmalarıyla teselli bulunuyor.
14.01.2018
Beklenen oldu: Grip hastalığı kapımıza dayandı. Grip geçiren insan sayısında çok ciddi bir artış var. Acil servislerde ciddi bir yığılma yaşanıyor. Bu hastaların bir kısmında zatürre gibi hastaneye yatmayı gerektirecek sorunlar da gelişmiş. Hastanelerin yataklı servislerinde ve yoğun bakımlarda da yoğunluk yaşanıyor. Solunum yolu enfeksiyonlarında önerilen her türden ilacın kullanımı doruğa ulaşmış durumda. Televizyonlarda, gazetelerde bilgili bilgisiz, ilgili ilgisiz, unvanlı unvansız, çok sayıda kişi bağışıklık güçlendirdiği iddia edilen besinler konusunda ahkâm kesiyor.
12.01.2018
Yetenekli satranç oyuncusu Diego Padilla, 1934 yılında yapılan maçı kazanarak İspanya Satranç Şampiyonu olmakla kalmamış, bu vesileyle tanıştığı Fransız gazeteci Marianne Latour’un da kalbini kazanmıştır. İkili kısa süre sonra mutlu bir evlilik yapar, Margaux adını verdikleri güzel bir kızları olur. Ancak İspanya’da başlayan iç savaş hayatlarını giderek güçleştirir. Diego tek bildiği meslek olan satranç oyunculuğu ile ailesini geçindirmeye çalışır.
02.01.2018
 2  ...