• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret323606

Anasayfa

Prof. Dr. Ergin ÇİFTÇİ

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı

John F. Kennedy Caddesi 24/5

(Tunalı Hilmi Caddesi Kavşağı)

Kavaklıdere Çankaya ANKARA

Telefon

: 0312 467 44 88

GSM      

: 0505 265 34 17

E-mail   

: erginciftci.muayenehane@gmail.com

 

 
© 2013 www.erginciftci.com
Tüm Hakları Saklıdır.
Tony, izleyicinin henüz bilmediği bir eylem nedeniyle, kendisinden intikam almak isteyen bir Çingene çetesinden kaçmaktadır. Bu kaçış sırasında kendisini bir çatışmanın içinde bulur; ölmek üzere olan yaralı bir adam ona Toboggan’ın intihar ettiğini söyler ve cüzdanındaki bütün parayı verir. Saldırıyı gerçekleştiren silahlı iki adam Tony’yi olay yerinden kaçırır. Bir çetenin eline düştüğünü anlayan Tony, kurtulmaya çalışsa da başarılı olamaz ancak bu kalkışması sırasında saldırganlardan Paul ölümcül derecede yaralanır. Başkanlığını Charley'nin yaptığı çete göl kıyısında, ıssız bir çiftlikte yaşamaktadır. Çetenin diğer üyeleri Rizzio, Mattone ve Paul adlı üç erkek ile Şeker ve Biber olarak anılan iki kadındır.
13.02.2017
Jacques, Paris sokaklarında güzel kadınların peşinde avarece dolaşan hayalperest bir ressamdır. Bir gece köprüden atlayarak intihar etmek üzere olan Marthe ile karşılaşır. Marthe, evlerinin bir odasını öğrencilere kiralamak zorunda kalan annesi ile yaşayan yalnız ve yoksul bir kızıdır. Marthe, kiracılardan birine aşık olmuş, bir yıllığına Amerika’ya giden genç döndüğünde Pont-Neuf’de buluşmak üzere sözleşmiştir. Bu süre dolmasına rağmen dönmeyince canına kıymaya karar vermiştir. Jacques, genç kadını sevgilisinin döneceği konusunda cesaretlendirir. Her gece buluşan iki genç arasında aşk yeşermeye başlar. Dördüncü gece beklenen sevgili çıkagelince Marthe bir seçim yapmak zorunda kalır.
12.02.2017
On sekizinci yüzyıl İngiltere’sinde, ıssız bir sahil köyünde içki kaçakçılığı yapıldığı söylentileri yayılmıştır. Olayı araştırmak üzere askerleriyle birlikte köye gelen Yüzbaşı Collier ilk bakışta hiçbir kanıt bulamaz. Köy rahibi Doktor Blyss, güzel barmen Imogene, yakışıklı Harry ve cenaze levazımatçısı Jeremiah ilk bakışta göze çarpan kişilerdir. Kasaba halkından bazıları köy çevresinde geceleri ortaya çıkan korkunç bataklık hayaletleri gördüğünü anlatır. Bu ürkütücü gece yaratıkları gerçekten var mıdır yoksa köyün dehşete düşürücü sırrını örtmek için birileri tarafından sahneye konan bir oyunun parçası mıdır?
08.02.2017
Uzak gezegenlere yapılacak uzay yolculukları konusunda çalışan bir şirket, astronotları test etmek amacıyla bir simülasyon planlamıştır. Dört astronot yeraltına yerleştirilmiş bir gemide 400 gün boyunca kapalı kalacaktır. Theo, Emily, Dvorak ve Bug’dan oluşan mürettebat zaman geçtikçe tuhaf gelişmelere tanık olur. Dış dünya ile iletişimleri bütünüyle kesilir. Bütün olaylara sabreden astronotlar, büyük bir sarsıntı yaşanması ve ardından oksijen seviyesinin düşmesi nedeniyle gemiden yeryüzüne çıkmaya karar verirler. Dışarıda şaşırtıcı tehlikeler onları beklemektedir.
06.02.2017
Polinezya’nın cennet adalarından birinde, kabile şefinin kızı ve biricik mirasçısı olan Moana’nın kalbi okyanus için atmaktadır. Ancak babası, yaşadıkları adanın kabilenin ihtiyaç duyduğu her şeyi sağlıyor olmasını ve okyanusta bizzat yaşadığı tehlikeleri bahane ederek Moana’yı okyanustan uzak tutar. Zamanla adanın bitki örtüsü canlılığını kaybeder, resifte balık kıtlığı yaşanır. Moana, bütün bu olumsuzlukların altında, Maui adlı bir yarı tanrının, Tanrıça Te Fiti'nin mistik kalbi olan küçük bir taşı insanlığa hediye olarak vermek için çalmasının yattığını öğrenir. Maui, taşı çaldıktan sonra, lav iblis Te Kāa tarafından saldırıya uğramış, hem kutsal taşı hem de dilediği hayvana dönüşmesini sağlayan sihirli kancasını okyanusun derinliklerinde kaybetmiştir. Moana, resifin ötesine geçmek, okyanusta Maui’yi bulmak, onu kancası ile yeniden buluşturmak ve kutsal taşı sahibine iade etmek için kendisini bekleyen bütün tehlikelere doğru yelken açar.
29.01.2017
Sosyalist Yugoslavya’da genç bir kadın ve erkeğin hayatı kesişir. Macar asıllı Izabela bir postahanede santral memuru olarak çalışan güzel ve şehvetli bir kadındır. Aylarca yalnız kaldıktan sonra, Müslüman bir Türk olan Ahmed ile tanışır. Ahmed, fare kontrolü konusunda çalışan bir sağlık müfettişidir. Birlikte yaşamaya başlayan çiftin mutluluğu Ahmed’in bir süreliğine başka bir kentte görevlendirilmesine kadar sürer. Ahmed döndüğünde Izabela’nın kendisinden uzaklaştığını anlar. Bu durum, kendisi için yaşamaya devam edemeyeceği kadar ağır bir darbedir. Ancak intihar etmek için gittiği kuyudan çıkan Izabela’nın üç aylık hamile bedenidir.
29.01.2017
Kendilerine gönderilen bir matematik problemini çözebilen, İspanya'nın en iyi dört matematikçisi gizemli bir davet alır. Daveti yapan Fermat, terk edilmiş bir depo içinde oluşturulan bir odada matematikçileri karşılar. Matematikçilerin her birine tarihte yaşamış ünlü matematikçilerden Galois, Pascal, Hilbert ve Oliva takma adı verilmiştir. Dört matematikçi kısa süre sonra kendilerine yöneltilen soruları çözemedikleri sürece daralan bir odada hapsolduklarının farkına varırlar. Doğru yanıtı bulamadıkları her saniye giderek daralan bu odada çözmek zorunda oldukları başka bir soru daha vardır: Neden kendileri seçilmiştir?
29.01.2017
Her grip mevsiminde görmeye alıştığımız manzara ülkemizde bir kez daha yaşanıyor: Grip vakaları önce tek tük ortaya çıkıyor, sayı giderek artıyor, sonunda devasa bir tsunami dalgası gibi hastanelere, acil servislere vuruyor. Sağlık kuruluşlarında bu “mevsim normalinin” çok üstüne çıkan başvuruları karşılamak olanaksız hale geliyor. Zaten sağlık çalışanlarının da önemli bir kısmı hastalıktan nasibini almış, iş gücü kayıpları yaşanıyor. Bir takım uzmanlar, çaresiz biçimde hastaların zorunlu olmadıkça evinde kalmasını tavsiye ediyor. Ne yazık ki can kayıpları yaşanıyor, hayatını kaybedenlerin belli bir yaşın üstünde olmalarıyla teselli bulunuyor.
23.01.2017
Agnes, Britanya'nın Fransa sahilinde, ıssız bir çiftlik evinde babası Frederick ve hizmetçi Karen ile birlikte yaşamaktadır. Emekli bir hâkim olan baba, çok sevdiği ancak yeterince karşılık göremediği karısını uzun zaman önce kaybetmiş, büyük kızını ise yakınlarda evlendirmiştir. Geride onu hayata bağlayan yegane kişi olarak kalan, henüz 15 yaşındaki Agnes ise sorunlu bir kızdır. Çocukluğunda şahit olduğu ev içi tartışmalardan fazlasıyla olumsuz etkilenmiş görünen Agnes bir gün babasının eski elbisesinden bir korkuluk yapar, ona sanki gerçek bir insanmış gibi davranmaya başlar. Yaralı bir mahkûm olan Joseph’in polisten kaçıp sığındığı evde bu korkuluğun giysilerini giymesiyle başlayan süreç Agnes tarafından korkuluğun canlandığı biçiminde algılanır. Bundan sonra Agnes’in polisten gizledikleri Joseph’e olan ilgisi giderek artar. Ancak ikili arasında tutuşan aşk baba tarafından hoş karşılanmayacaktır.
16.01.2017
Phiona Mutesi adlı genç kız, Afrika satranç şampiyonluğu için final maçına çıkarken çok heyecanlıdır. Aslından bırakın şampiyon olmayı, finale çıkması bile bir peri masalı gibidir. Daha 5 yıl önce, Afrika’nın yoksul ülkesi Uganda’da, Kampala kentinin kenar mahallesi Katwe'de son derece olumsuz şartlarda yaşam mücadelesi vermiştir. Annesi, ablası ve iki erkek kardeşi ile yaşayan Phiona mısır satarak, kardeşlerine bakarak, evin her türlü işini yaparak ailesine katkıda bulunmaya çalışır. Phiona'nın hayatı, bir taraftan parlak bir iş başvurusundan haber beklerken diğer taraftan da bölgedeki çocuklara futbol ve satranç antrenörlüğü yapan Robert Katende ile tanışmasıyla değişir. Satranç derslerine katılan Phiona’nın bu konuda çok yetenekli olduğu anlaşılır. Satranç yeteneği ve tutkusu doğuştan mahkûm edildiği bu bezdirici hayatı olumlu yönde değiştirmeye yetecek midir?
15.01.2017
 6  ...