• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret323608

Anasayfa

Prof. Dr. Ergin ÇİFTÇİ

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı

John F. Kennedy Caddesi 24/5

(Tunalı Hilmi Caddesi Kavşağı)

Kavaklıdere Çankaya ANKARA

Telefon

: 0312 467 44 88

GSM      

: 0505 265 34 17

E-mail   

: erginciftci.muayenehane@gmail.com

 

 
© 2013 www.erginciftci.com
Tüm Hakları Saklıdır.
Chandrasekhar, Hindistan’da karizmatik bir polis müdürüdür. Yıllar önce boşandığı halde hala çok sevdiği karısı Deepthi ve biricik kızı Dakshayini onu hayata bağlayan en önemli insanlardır. Chandrasekhar, üç genç kızı kaçıran ruh sağlığı bozuk bir suçluyu tek başına alt edince kendini "Z" olarak adlandıran bir başka suçlunun hedefi haline gelir. Z, adları alfabetik sırayla dizilmiş kurbanların canını alırken Chandrasekhar’a meydan okuduğunu ilan eder. Chandrasekhar, ilk bakışta rastlantısal gibi görünen kurbanlar arasında aslında gizemli bir bağlantı olduğunu ortaya çıkartacaktır.
01.01.2018
Yaşayan son Jedi olan Luke Skywalker, kutsal Jedi adasında inzivaya çekilmiştir. Onun yokluğundan faydalanan “İlk Düzen” evrende hâkim güç haline gelmiştir. Luke’un ikiz kız kardeşi Prenses Leia’nın liderliğindeki “Direniş” acımasız saldırılar altında varlığını sürdürme savaşı vermektedir. “İlk Düzen” ortadan kaldırmak, “Direniş” ise kendisinden yardım almak için Luke Skywalker’a ulaşma çabasındadır.
17.12.2017
Leo Percepied, annesiyle birlikte yaşayan, pek arkadaşı olmayan ve bugüne kadar gerçek aşkı bulamamış genç bir yazardır. Annesiyle giriştiği, bitip tükenmek bilmeyen kavgaların birinden sonra kendini sokağa atan Leo, sonunda bir yeraltı barına sürüklenir. Burada toplumun yerleşmiş değer yargılarından farklı bir yaşam süren gençlerle karşılaşır. Grubun en dikkat çeken güzel sarışını Mardou Fox ile birbirlerine âşık olurlar. Sonsuza kadar birlikte yaşamaya söz verseler de bu yeni hayat Leo'nun yazma becerisini engelemeye başlamıştır. Bu Leo’nun katlanabileceği bir durum değildir, yazabilmek için dolu dolu yaşamak zorundadır.
19.11.2017
Nazi hareketinin güçlenmesi, Alman dilinin en güçlü yazarlarından biri olan Stefan Zweig’ın kültürüne çok bağlı olduğu Avrupa’dan ayrılmasına neden olur. Geride kitaplarının yakıldığı bir kıta bırakan Zweig, Yeni Dünya ülkelerinden Brezilya’ya yerleşir. Sürgünde geçen 15 yılda Zweig güç koşullarda yazma serüvenini sürdürür. Avrupa’nın savaşla harab olduğu, Nazilerin savaşı kazanacak gibi göründüğü 1942’de Stefan Zweig ikinci eşi Lotte Altmann ile birlikte intihar eder.
18.11.2017
Meteliğe kurşun atan genç ve yakışıklı şoför Michael Rogers’ın büyük hayalleri vardır. Bunların arasından onu en çok heyecanlandıran Çingene Çergisi adlı çok güzel bir arazide muhteşem bir malikâne yaptırmaktır. Michael bu arazide karşılaştığı Ellie’ye görür görmez tutulur. Ona kalbini, hayallerini açar. Ellie’nin çok varlıklı bir ailenin kızı olduğu sonradan ortaya çıkar. İkili kısa sürede evlenirler. Michael, hiç hoşlanmadığı halde karısının akrabalarına, özellikle de yakın arkadaşı Greta’ya katlanmak zorunda kalır. Yetenekli mimar Santonix, yerni evliler için Çingene Çergisi’nde gerçekten eşsiz bir malikâne inşa eder. Ancak onların bu bölgeye yerleşmesinden rahatsız olan yaşlı bir Çingene başlarına kötü olayların geleceği kehanetinde bulunur. Gerçekleşecek kötü olaylardan insanların mı yoksa doğaüstü güçlerin mi sorumlu olduğu eninde sonunda ortaya çıkacaktır.
21.08.2017
Myra Hudson, orta yaşlı bir oyun yazarıdır. Brodway’de sahnelenecek son piyesi için oyuncu seçimine katılır. Sahnede göz dolduran Lester Blaine’in baş erkek oyuncu rolünü almasına itiraz eder. Lester’ın görünüşünü yeterince romantik ve etkileyici bulmamıştır. Bu gerekçeyle rolü alamayan Lester, Myra’ya öfkelenmiştir. Piyes bir başka oyuncuyla sahnelenir ve çok büyük başarı kazanır. Myra, varlıklı bir aileden gelen, güzel ama yalnız bir kadındır. Evine dönerken, trende karşılaştığı Lester ona yanıldığını ispatlar: Yolculuk bittiğinde Myra kalbini Lester’a kaptırmıştır. Lester olmadan yaşayamayacağını anlayınca kısa sürede evlenirler. Myra’nın yaşadığı rüya günün birinde birden kâbusa döner: Lester’ın aslında onunla yalnızca parası için evlendiğini, eski sevgilisi Irene ile görüşmeyi de sürdürdüğünü, mirasına konabilmek için Myra’yı ortadan kaldırmaya karar verdiğini öğrenir. Başlangıçta yaşadığı şoku atlatan Myra da Lester ile Irene’den kurtulmak için bir plan yapar.
14.08.2017
Perde açılır açılmaz, melek yüzlü, genç bir delikanlının, Charles’ın ölüm haberini verir gazeteler. Kimilerine göre intihar etmiş, kimilerine göre de bir cinayete kurban gitmiştir. Yönetmen zamanı altı ay geriye sarar, Paris’de yaşayan bu genç delikanlıyı daha yakından tanıtır. Bundan sonra tıpkı Marquez’in Kırmızı Pazartesi romanında olduğu gibi, önceden anons edilmiş bir ölümü izlemek düşer bize.
11.08.2017
Babanın varlığının çocuğun sağlıklı gelişimi üstünde çok önemli faydaları olduğu uzun zamandır biliniyordu. Babanın kaybının çocuğun yaşamında bir göktaşı çarpması kadar büyük bir hasar yaratacağını tahmin etmek güç değil. Ancak bu olumsuz sonucunun biyolojik kanıtı günümüze kadar bilimsel olarak ortaya konulamamıştı. ABD'de yapılan bir araştırmanın sonuçları, çocuklarda baba kaybı yaşanmasının, genetik mirasımız olan DNA’da olumsuz etkiler yarattığını ortaya koydu.
07.08.2017
Japon Sineması’nın imparatoru olarak anılan Akira Kurosawa’nın yaşamının kötüye gidip dibe vurduğu bir noktadan yeniden zirveye çıkışını sağlayan bir Sovyet filmi Dersu Uzala. Vladimir Arseniev’in bu etkileyici öyküsü Agasi Babayan tarafından 1961 yılında yine Dersu Uzala adıyla perdeye başarıyla aktarılmışsa da Kurosawa aynı öyküden, Sibirya’nın çetin doğa koşullarında iki yıl süren çekimle, bir doğa senfonisi yaratmıştır.
30.07.2017
Özdemir Asaf, “Her insanın bir öyküsü vardır, ama her insanın bir şiiri yoktur” demişti. Can Yücel, “Yaşamım benim en güzel şiirim” der. Sinemanın şairi Tarkovski de, her insan yaşamının eşsiz bir şiir olduğunu gösterir Ayna filminde. Şiir öyle bir sanattır ki bir entelektüel de bir cahil de ondan bir biçimde zevk alır. Şiirde sözcükler, dizeler bir mücevher gibi parlayan imgeler olabilirken kendilerinden başka bir anlam ifade etmeyen yalın nesne ve düşünceler de olabilir.
29.07.2017
 3  ...