• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam91
Toplam Ziyaret323695

Anasayfa

Prof. Dr. Ergin ÇİFTÇİ

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı

John F. Kennedy Caddesi 24/5

(Tunalı Hilmi Caddesi Kavşağı)

Kavaklıdere Çankaya ANKARA

Telefon

: 0312 467 44 88

GSM      

: 0505 265 34 17

E-mail   

: erginciftci.muayenehane@gmail.com

 

 
© 2013 www.erginciftci.com
Tüm Hakları Saklıdır.
Planlanan uzay yolculuğu için çok sayıda kozmonot eğitilmektedir. Adayların içinden en başarılı ikisi, 1203 ve 1204 aynı odayı paylaşan iki yakın arkadaştır. Neredeyse bütün hayatları birlikte geçmiştir. Kozmonot olmak, uzayı keşfetmek, çocukluktan beri hayalini kurdukları ortak amaçlarıdır. Yorucu eğitimden sonra bütün adayları geride bırakan 1203 ve 1204 görev için seçilen kozmonotlar olmayı başarırlar. Tek kozmonot için dizayn edilen uzay gemisinde, 1204 asıl kozmonot olarak yolculuğa çıkarken 1203 yedek kozmonot olarak bekleyecek, böylece iki arkadaşın yolları ilk kez ayrılacaktır.
20.02.2016
Yakın gelecekte, bekâr olmanın yasadışı olduğu otoriter bir dünya düzeni kurulmuştur. Karısı tarafından terk edildiği için yalnız kalan David, yasalara uygun olarak bir otele götürülür. Burada kalacağı 45 gün içinde, kendisi gibi otele getirilen yalnız insanlar arasından, kendine uyumlu yeni bir eş seçmek zorundadır. Bunu başaramayanlar, otele kabul edilirken seçtikleri bir hayvana dönüştürülecektir. Bir ıstakoz olmayı tercih eden David, bir eş bulmak için çaba gösterir. Uyuşmazlığı aşikar olan bir kadına ruh eşiymiş gibi davransa da gerçeği uzun süre gizleyemez. Otelden kaçan David, yalnız insanların yaşadığı ormana sığınır. Ormanda yaşayan yalnızlar, zaman zaman otelde yaşayan yalnızlar tarafından avlanmakta ve onlara hayvana dönüştürme süreçlerini erteletmek için fazladan gün sağlamaktadır. David, aradığı aşkı ormanda bulsa da buranın da katlanılması zor, katı kuralları vardır.
07.02.2016
Mars yüzeyinde araştırma yapan Amerikalı astronotlar, şiddetli fırtına nedeniyle gezegeni planlanandan önce terk etmek zorunda kalır. Astronotlardan Mark Watney fırtınada kaybolunca hayatını kaybettiği kanısına varılır. Uzay gemisi Hermes dünyaya dönerken fırtınada yaralanan Mark Watney sağ kalmayı başarmıştır. Kurtarılıncaya kadar hayatta kalmaya karar veren Mark, geride bırakılan malzemeleri kullanarak yaşamını sürdürmeye çalışır. Botanikçi olması bir çeşit sera oluşturmasını ve Mars toprağında patates yetiştirmesini kolaylaştırır. Mark’ın eylemlerini uydu fotoğraflarıyla fark eden NASA, sağ kalan astronotunu geri getirmek için plan yapmaya başlar. Mark, yıllar önce gezegene gönderilen Pathfinder aracını bulduktan sonra NASA ile iletişim kurmayı başarır. Hermes’in de katılımıyla şekillenen kurtarma operasyonu çok büyük tehlikeler ve belirsizlikler içermektedir
05.02.2016
Jenny Isaksson, ilk bakışta hayatında her şeyin yolunda gittiği izlenimi veren başarılı bir psikiyatristtir. Kendisi gibi psikiyatrist olan kocası Eric birkaç aylığına Amerika’ya gitmiş, ergenlik dönemindeki kızları Anna da binicilik kampı için evden ayrılmıştır. Jenny, yalnız kaldığı bu dönemde büyükanne ve büyükbabasında kalmaya başlar. Bu dönemde Jenny birdenbire korkutucu bir sanrı görür. Jenny, üstünde çalıştığı en önemli hastası Marie’nin karıştığı bir olayda tecavüz girişimine maruz kalır. Ruhsal dengesinin daha da bozulmasına neden olan bu olay onu intihara kadar sürükler. Yeni tanıştığı Dr. Tomas Jacobi, Jenny’nin bu zor döneminde en güvenilir arkadaşı olacaktır.
03.02.2016
Amerikan İç Savaşından kısa süre sonra, Wyoming’de esen kar fırtınasında iki kelle avcısı karşı karşıya gelir. Bunlardan Binbaşı Marquis Warren üç suçlunun cesediyle yol ortasında beklerken, "Cellât" John Ruth yanındaki kadın suçlu Daisy Domergue’i adalete teslim etmek üzere, O. B. Jackson’ın sürdüğü fayton ile Red Rock kasabasına götürmektedir. Binbaşının kendisini kabul ettirdiği faytonun son misafiri Red Rock'ın yeni şerifi olduğunu söyleyen Chris Mannix olur. Kar fırtınası şiddetlenince, grup Minnie'nin Yeri adında bir dinlenme yerine sığınır. Mekânın sahiplerinin ortada olmaması, onların yerine dört yabancı bulunması şüphelenmelerine neden olur. Başından itibaren temkini elden bırakmayan kelle avcıları kısa süre içinde şüphelerinde haklı olduklarını anlayacaklardır.
31.01.2016
Kuzey Amerika’nın soğuk bir bölgesi, 1823 yılı, yarı askeri bir avcı grubu evlerinden oldukça uzakta kürk avcılığı yapmaktadır. Avlandıkları bölgenin asıl hâkimi yerli kızılderililer saldırınca avcı grubu adamlarının çoğunluğunu kaybeder. Geriye kalanlar Hugh Glass’ın rehberliğinde zorlu doğa koşullarında evlerine dönmeye çalışırlar. Glass, bu yolculuk sırasında bir boz ayı tarafından ölümcül bir biçimde yaralanır. Yaşama ümidi görülmeyen Glass, öldüğünde uygun bir biçimde defin edilebilmesi amacıyla, oğlu ve iki avcı ile birlikte geride bırakılır. Bu avcılardan John Fitzgerald, Glass’ın ölümünü kolaylaştırmaya çalışırken kendisine engel olan Glass’ın oğlunu katleder. Ölüme terk edilen Glass’ı artık yaşama bağlayan tek bir neden kalmıştır: İntikam!
24.01.2016
Gün geçmiyor ki insanlık yeni bir bulaşıcı hastalık tehdidiyle karşılaşmasın. Ülkemizden çok uzak diyarlarda beliren ancak bütün dünyayı endişelendiren Zika ateşi de bu güncel hastalıklardan biri. Hastalık yeni olunca elden gelen de az oluyor. Brezilya’da yaşayan kadınlar için uzmanların şimdilik tek bir önerisi var: “Sakın yakın gelecekte gebe kalmayın!” İşte böylesine ciddi bir durumla karşı karşıyayız. Peki, bu tehlike bize uzak mı? Seyahat olanaklarının gelişmesiyle giderek küçülen dünyada, artık hiçbir bulaşıcı hastalığın kendimizden çok uzak olduğunu düşünemiyoruz.
24.01.2016
Yediği içtiği ayrı gitmeyen iki dosttur Frankie Madison ile Noll "Dink" Turner. Amerika’nın içki yasağı döneminde kaçakçılık yaparlarken polis peşlerine düşünce yolları ayrılır. Ama kavilleşmişlerdir; Bir gün yolları yine kesişecek, yakalanan kim olursa olsun, bütün varlıkları kardeş payı yapılacak, hiçbir şey olmamış gibi yollarına devam edeceklerdir. Yakalan Frankie olur, 14 yıl kalır hapishanede, bu süre boyunca Dink’ten beklediği yardımı gördüğü de söylenemez.
17.01.2016
Her grip mevsiminde görmeye alıştığımız manzara ülkemizde bir kez daha yaşanıyor: Grip vakaları önce tek tük ortaya çıkıyor, sayı giderek artıyor, sonunda devasa bir tsunami dalgası gibi hastanelere, acil servislere vuruyor. Sağlık kuruluşlarında bu “mevsim normalinin” çok üstüne çıkan başvuruları karşılamak olanaksız hale geliyor. Zaten sağlık çalışanlarının da önemli bir kısmı hastalıktan nasibini almış, iş gücü kayıpları yaşanıyor. Bir takım uzmanlar, çaresiz biçimde hastaların zorunlu olmadıkça evinde kalmasını tavsiye ediyor. Ne yazık ki can kayıpları yaşanıyor, hayatını kaybedenlerin belli bir yaşın üstünde olmalarıyla teselli bulunuyor.
08.01.2016
Grip hastalığı şu günlerde basının en gözde konularından biri haline geldi. Gün geçmiyor ki grip şüphesiyle acil servise hasta başvurusu olması ya da gerçekleşen bir ölümün gripten kaynaklanma olasılığı haberleştirilmesin. Köpeği ısıran adamın izini süren habercilerimiz, bu serüvenleri sırasında “domuz gribi” terimini de sıklıkla kullanıyorlar. Grip kabusunun üstümüzde bir hayalet gibi dolaştığını hissediyoruz okuduklarımızdan.
06.01.2016
 9  ...