• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret311472

Anasayfa

Prof. Dr. Ergin ÇİFTÇİ

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı

John F. Kennedy Caddesi 24/5

(Tunalı Hilmi Caddesi Kavşağı)

Kavaklıdere Çankaya ANKARA

Telefon

: 0312 467 44 88

GSM      

: 0505 265 34 17

E-mail   

: erginciftci.muayenehane@gmail.com

 

 




© 2013 www.erginciftci.com
Tüm Hakları Saklıdır.
Kırgız delikanlısı Mukash, karlı dağlarda yürürken, onun Bolşeviklere katılmaya giden bir gönüllü olduğunu sanan Beyaz Ordu askerleri tarafından yolu kesilir. Uzun kovalamacadan sonra yakalanmak üzereyken bir Kızıl Ordu askeri onu kurtarır. Mukash’ın aslında ülkesinde yaşananlardan pek de haberi yoktur. Babası ölmüş, annesi evde bir başına kalmıştır. Bir taraftan annesinin yanına dönmek isterken diğer taraftan da kente gitmek, okumak ve kendine yeni bir hayat kurmak istemektedir.
16.07.2015
Orhan, İstanbul’da taksi şoförlüğü yapan yakışıklı ve mert bir delikanlıdır. Mahallenin güzel kızı Gülsen, “İki Gemi Yanyana” şarkısından ilham alan ve çekimine yeni başlanacak filmde rol almanın mutluluğu içindedir. Orhan, filmin ilk çekim gününde de, gizlice sevgi beslediği Gülsen’i Taksim’e kadar götürmeye karar verir. Taksiye dört yolcu daha biner. Ancak Orhan’ın sakar muavini Nuri, bagaja koyarken gösterdiği dikkatsizliği yolculara birer birer verirken de göstermez. Gülsen dâhil beş yolcudan dördünün bavulu karışmıştır.
13.07.2015
Osmanlı İmparatorluğu’nun son yıllarında, Padişaha yakınlığı ile tanınan Sadık Paşa görkemli konağında Şevkidil, Mihrengiz ve Gülfem adlı üç eşiyle ve yanına alıp kol kanat gerdiği iki yeğeni, Doktor Cemal ve Asker Rüştü birlikte yaşamaktadır.
12.07.2015
Çizgi kahramanımız sabah evinde uyanır. Yakıp önünden geçtiği oda lambasının içinde gizlenen insanı önce görmediği düşünülür. Hemen ardından evin içinde başka insanların da olduğu fark edilince gördüğü ancak görmemezlikten geldiği veya ilgisiz davrandığı anlaşılır. Ev alıştığımız eşyaların yerini alan insan-eşyalarla tefriş edilmiştir: ayna-insan, sandalye-insan, masa-insan, askı-insan.
09.07.2015
Kıyamet sonrası dünya, çölleşmiş, susuz, bitkisiz… Bu dünyada hayatta kalmış çoğu hastalıklı bir grup insan ve onların üstüne acımasız krallığını kurmuş Ölümsüz Joe adında zalim bir hükümdar. Küresel çölün içinde düşsel bir vahaya ulaşmak için egemenlere başkaldıran bir kadın: Furiosa. Onun cennete giden zorlu yolunda karşısına çıkan umutsuz bir kahraman: Max!
08.07.2015
Sayısız serüvenin ardından sakin ve durgun bir yaşam sürmeye başlayan Dominic Toretto ve Brian O'Conner hallerinden hiç de memnun görünmezler. Öldürücü dozu defalarca aştıkları hız ve öfke yerini yavaşlık ve sakinliğe bırakmış, yoksunluğa bağlı çekilme reaksiyonu görülmeye başlamıştır.
07.07.2015
Oscar ödüllü sinema yıldızı Angelina Jolie suçiçeği hastalığına yakalandı. Amerikalı oyuncu, bu kez yönetmen koltuğuna oturduğu “Unbroken” filminin galasına suçiçeği çıkardığı için gidemeyeceğini YouTube’dan bir videoyla duyurdu.
16.12.2014
Hepatit A, kişiden kişiye dışkı-ağız yoluyla veya kirli su ve besin alımı yoluyla bulaşabilen bir hastalıktır. ABD'de görülen hepatit A salgınına Türkiye’den gönderilen donmuş nar tanelerinin yol açtığı tespit edilmişti.
14.09.2014
Çocuklarda ve erişkinlerde ishal ve kusma ile seyreden salgın hastalıklara neden olan önemli etkenlerden biri norovirüstür.
10.09.2014
Dondurma sevmeyen bir çocuk düşünebilir misiniz? Çocukların gerçekten dondurmaya çok düşkün olduğunu, anne-babalarınsa dondurmayı çocuklarından uzak tutulması gereken bir besin kaynağı olarak gördüğünü yaygın bir gerçek olarak kabul edebiliriz. Özellikle içinde bulunduğumuz bu sıcak günlerde, dondurma ve çocuk ilişkisi üstüne yeniden düşünmek gerekli gibi görünüyor.
17.08.2014
... 13 ...