• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret311480

Anasayfa

Prof. Dr. Ergin ÇİFTÇİ

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı

John F. Kennedy Caddesi 24/5

(Tunalı Hilmi Caddesi Kavşağı)

Kavaklıdere Çankaya ANKARA

Telefon

: 0312 467 44 88

GSM      

: 0505 265 34 17

E-mail   

: erginciftci.muayenehane@gmail.com

 

 
© 2013 www.erginciftci.com
Tüm Hakları Saklıdır.
Birinci Dünya Savaşı sonrası Avrupa’nın farklı bölgelerinden insanlar için Fransa bir iş kapısı haline gelmiştir. İtalyan kökenli Toni de bu yeni gelenlerden biridir. Fransız evsahibesi Marie ile duygusal bir yakınlaşma yaşasa da Toni giderek nisbeten varlıklı İspanyol Josefa’ya ilgi duymaya başlar. Josefa’dan beklediği ilgiyi gören Toni birlikte güzel bir gelecek kurma planları kurarken Albert, Josefa’yı baştan çıkarır. Toni ile Marie ve Albert ile Josefa evlense de Toni Josefa’yı aklından çıkartamaz.
16.08.2015
Heather, bir kriz merkezinin çağrı merkezinde çalışmaktadır. Bir gün Stanley adında gizemli, yaşlı bir adamla telefon görüşmesi yapar. Stanley, yaklaşık iki yıl önce karısı Joan’ı kanser nedeniyle yitirmiş, geçen sürede acısı hafiflememiştir. Hayatına son vermek amacıyla çok sayıda anti depresan ilaç içmiştir. Heather, Stanley’in yerini saptayıp ona yardım göndermek istese de bu mümkün olmaz. Stanley kendi açısından özlem duyduğu karısına sonunda kavuşurken, bu telefon görüşmesi aslında kendisi de yardıma muhtaç durumda olan Heather’ın hayatını değiştirmesinin yolunu açacaktır.
15.08.2015
Yedi yıllık mahkumiyetten sonra hapisten çıkan Max Monetti, kendisiyle aynı adı taşıyan bir bankaya girer. Burada kendisini endişeyle bekleyen üç erkek kardeşi Joe, Tony ve Pietro vardır. Kardeşler aralarındaki sorunu tatlıya bağlamayı teklif etse de Max reddeder. Yıllarca damla damla birikip sıkışmış bir öfke küpü gibidir.
13.08.2015
İkinci Dünya Savaşı bütün hızıyla sürerken, cepheden uzakta bir Özbek aile zor koşullarda yaşam mücadelesi vermektedir. Yaşlı demirci ve karısı tek oğullarını cepheye göndermiş, buna karşın zaman içinde ailenin çocuk sayısı giderek artmıştır. Bunlar savaşta anne babalarını kaybetmiş, çok farklı yerlerden ve uluslardan gelen çocuklardır. Rus, Özbek, Yahudi, Litvanyalı, Tatar, Kazak ve diğerleri.
05.08.2015
Osmanlı İmparatorluğu'nun varlığının sonuna doğru yaklaştığı sancılı yıllarında, bir taraftan Padişah II. Abdülhamid baskıcı politikalarıyla iktidarını sürdürmeye çalışırken diğer taraftan Jön Türk Hareketi bu iktidarı sonlandırmak için çabalamaktadır.
04.08.2015
Tacikistan’da yoksul ama mutlu bir genç adamdır Arabacı Hasan. Kendi yetiştirdiği sevgili atı Rakhsh ve onun çektiği at arabası yegâne varlığıdır. Onunla insan taşır, yük taşır, ekmeğini kazanır, geçinip gider. Yaşadığı dönemde bir taraftan geleneksel Tacik kültürü mistik güzelliği ve yer yer köhnemiş özellikleriyle sürmekte diğer taraftan devrimci Sovyet rejimi kurulmaktadır.
02.08.2015
Kurtalan Ekspres, bıçkın bir delikanlıyı Adana’dan Haydarpaşa Garı’na getirir. Yarıda bıraktığı sanat mektebindeki numarasından kalan lakabıyla, ‘21 Kemal’ ilk kez geldiği bu kenti alt etmeye gelmiş gibidir. Asmalı Mescit’de Büyük Balkan Oteli’ne yerleşip kirvesi Saatçi Cebbar’ı beklemeye başlar.
20.07.2015
İkinci Dünya Savaşı'nın bitiminden bir yıl sonra Kazakistan’da yaşayan şehit babası, 14 yaşındaki torunu Bayan ile oğlunun mezarını bulmak için yola çıkar. Amacı oğlunun kemiklerini bulup çıkarmak ve geleneklerine uygun olarak ata yurduna gömmektir. Dede ve toruna eşlik etmesi için bir Sovyet askeri görevlendirilmiştir.
19.07.2015
Pasifik Okyanusu’nun tabanında bir patlama sonucu oluşan tsunami bir Sovyet adasını sular altında bırakır. Adada bulunan okyanus bilimci Alexei Denisov ve köpeği bu felaketten sağ kurtulsalar da patlamayla açığa çıkan radyasyon nedeniyle kısa süre sonra görme yetilerini geçici olarak yitirirler. Alexei Denisov, bu tsunami ile adaya ulaşan, daha önce hiç bilinmeyen bir su bitkisi keşfeder. Yapılan araştırmalarla bu bitkide radyasyona karşı direnme sağlayan, iyileştirici “Atlanti” elementinin var olduğu anlaşılır.
18.07.2015
Vahşi Batı’da bir kasabaya bir gün cesur bir yabancı gelir. Sığır yetiştiriciliğinin yaygın olduğu bu yöreye sakinlerinin hoşlanmayacakları yeni bir hayvan türü getirmek niyetindedir: Koyunlar! Adam burada hoş karşılanmayacağını bildiği için güçlü yumrukları ve hızlı çektiği silahıyla doğrudan konuya girer. Her ne pahasına olursa olsun amacından vazgeçecek gibi görünmemektedir.
18.07.2015
... 12 ...