• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam97
Toplam Ziyaret328188

Anasayfa

Prof. Dr. Ergin ÇİFTÇİ

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı

John F. Kennedy Caddesi 24/5

(Tunalı Hilmi Caddesi Kavşağı)

Kavaklıdere Çankaya ANKARA

Telefon

: 0312 467 44 88

GSM      

: 0505 265 34 17

E-mail   

: erginciftci.muayenehane@gmail.com

 

 
© 2013 www.erginciftci.com
Tüm Hakları Saklıdır.
Emi Ota ve kız arkadaşı Okiku, haç nedeniyle çıktıkları seyahatlerinde bir dağ otelinde kısa süre kaldıktan sonra Tokyo’ya dönerler. Emi Ota’nın geride bıraktığını sonradan fark edeceği bir eşyası onu otele dönmek zorunda bırakacaktır. Otelde kalan misafirlerden, izinde bir asker olan Nanmura, otelin termal havuzunda süslü bir saç tokası batması sonucunda ayağından yaralanır. Otelden sürekli şikâyetçi olan misafirlerden Profesör Katae, bu yaralanma olayını memnuniyetsizliği için yeni bir dayanak olarak kullanmaya kalkışsa da, Nanmura, bir saç tokası tarafından yaralanmasında şiirsel bir yön bulmayı başaracak kadar iyimserdir. Emi’nin otel yönetimine bir toka kaybettiğini ve bulunması halinde kendisine gönderilmesini isteyen mektubu ile tokanın sahibi ortaya çıkmış olur. Yaralanmadan kendini sorunlu tutan Emi özür dilemek için otele dönmeye karar verir.
03.01.2016
Yaşadığımız dönemde görülen grip salgınından büyük oranda influenza A ve B tipi virüsler sorumludur. İnfluenza A virüslerinden özellikle H3N2 virüsü ile “domuz gribi” olarak bilinen H1N1 virüsü hastalık etkeni olarak saptanmaktadır. Günümüzde salgın yapan grip virüslerine karşı etkili olan “anti-viral” ilaçlar oseltamivir, zanamivir, peramivirdir. Bu ilaçlardan ilk ikisi ülkemizde bulunmaktadır. Oseltamivirin, küçük çocuklarda sulandırılarak süspansiyon haline getirilen toz biçimi ve büyük çocuk ile erişkinlere uygun kapsül biçimi bulunmaktadır. Zanamivirin ise ülkemizde nefes yoluyla alınan biçimi bulunmaktadır.
02.01.2016
Şimşek Tanrısı Batı Afrika’da, Fransız sömürgesi Senegal’in bir köyünde yerli halkın yaşamı giderek zorlaşmaktadır. Sürmekte olan II. Dünya Savaşı sırasında, Almanya tarafından işgal edilen Fransa’nın sömürgelerinde yerli halktan gençler zorla askere alınmaktadır. Büyük çoğunluğu yine devşirme yerli askerlerden oluşan Fransız Koloni Ordusu yerli halka karşı acımasız yöntemler kullanmaktadır. Yerli halkın ürettiği pirince ordu tarafından el konulmak istenmesi köylülerdeki hoşnutsuzluğu ayaklanmaya dönüştürür.
27.12.2015
Estonya, 16. Yüzyıl, soylu Hans von Risbieter, ölüm döşeğindeki babasından kutsal emaneti içeren gösterişli sandığı devir alır. Azize Bridget Manastırı’nın koruyucusu olan bu emaneti, Azize Bridget kendisine görünüp ne yapması gerektiğini söyleyene dek sahiplenecek, ardından manastıra teslim edecektir. Hans, görür görmez âşık olduğu güzel Agnes’le evlenmesinin Azize’nin dileği olduğu yalanını söyler. Manastırın başrahibi ve başrahibesi, kutsal emanetin kendilerine teslim edilmesi için bu evliliği bir an önce gerçekleştirmeye karar verirler. Ancak köylülerin soylulara ve kiliseye karşı ayaklanması planlarını sekteye uğratır. Agnes asilerden Gabriel tarafından kaçırılır, bir taraftan devrim ateşi yayılırken, ikisi arasında da yangına dönüşen bir yakınlaşma başlar.
27.12.2015
Franz Kafka, kaldığı tavan arasında, başyapıtının ilk cümlesini yazmak üzeredir. Gregor Samsa, bir sabah uyandığında kendini dev bir şeye dönüşmüş olarak bulacaktır. Kafka bu şeyin ne olacağı konusunda bir türlü karar veremez. Bir muz, bir kanguru… Kafka ne bulsa beğenmez, yazdığı kâğıtları buruşturup atar.
26.12.2015
Galaktik İmparatorluğun yenilgiye uğratılmasının ardından 30 yıl geçip gitmiştir. Yaşayan son Jedi olan Luke Skywalker ortadan kaybolmuştur. Zaman içinde yıkılan imparatorluğun yerini alan “İlk Düzen” evrende hâkim güç haline gelmiştir. Karşı güç olan “Direniş”in liderliğini yine Luke’un ikiz kız kardeşi Leia yapmaktadır. Her iki taraf da farklı amaçlar için Luke Skywalker’a ulaşma çabasındadır.
19.12.2015
Küçük bir Güney Amerika kasabasının yakınında bulunan madende altın arayıcıları hummalı bir çalışma yürütmektedir. Bir gün madenlerin devletleştirildiği ve madenciliğin yasaklandığı devletin askeri temsilcileri tarafından madencilere bildirilir. Bu sırada kasabaya Chark adında bir maceraperest gelir. Kısa sürede yanında yüklü miktarda para olduğu anlaşılınca Djin adlı hayat kadını tarafından ihbar edilir. Askerler onu komşu bir kasabanın bankasını soymakla itham eder. Madenciler devletleştirme kararına itiraz etseler de bir sonuç alamazlar. Gerginlik madencilerin silahlı ayaklanmasına kadar varır ancak askerler bu isyanı kan dökerek bastırır.
18.12.2015
Hayata gözlerini Minnesota’da açan Riley, burada mutlu bir çocukluk geçirmektedir. Ancak ailenin San Francisco'ya taşınmasıyla yeni ve sorunlu bir dönem başlar. Bu yeni ortama uyum sağlamakta güçlük çeken Riley için hayat giderek çekilmez hale gelir.
18.10.2015
Hırslı bir anne, küçük kızını hayalindeki okula kaydettirebilmek için elde kalan son çareye başvurur; Okulun bulunduğu lüks semtteki bir eve taşınır. Bu ev için paralarının yetmesinin tek nedeni, semtin tek köhne evine komşuluğu nedeniyle, fiyatının çok düşük tutulmasıdır. Kendisi de yoğun bir iş hayatı olan anne, kızı için oldukça sıkı bir çalışma planı yapar. Annesinin isteklerini yerine getirmeye çabalayan küçük kız, bir gün köhne evde yaşayan komşusuyla tanışır. Bahçesinde eski bir pervaneli uçağı tamir etmeye çabalayan bu adam, yaşlı bir pilottur. Adam, küçük kıza geçmişte uçağıyla bir çöle düştüğünü, burada başka bir gezegenden gelen Küçük Prens ile tanıştığını anlatır.
08.10.2015
New England, 1630; William, kilisede ailesi adına kendi katı Hristiyan inancının savunmasını yapar. Bunun bedeli, yaşadığı köyden ailesiyle birlikte sürgün edilmek olur. Doğanın insan eli değmemiş bir bölgesine yerleşen aile, burada kendilerine yeten bir hayat kurmayı başarır. Beş çocuğun en büyüğü Thomasin artık daha çok sorumluluk alan genç bir kız olmuştur, küçüğü Caleb babasının sağ kolu haline gelmiştir, ardından oyunbaz ikizler Jonas ve Mercy, en küçük olarak da yenidoğmuş Samuel gelir. Yeni gelişen olaylar, zaten çok zor şartlarda yaşamını sürdürmeye çalışan bu aile için bardağı taşıran yağmur damlası etkisi yapar.
07.10.2015
... 10 ...