• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret318908

Anasayfa

Prof. Dr. Ergin ÇİFTÇİ

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı

John F. Kennedy Caddesi 24/5

(Tunalı Hilmi Caddesi Kavşağı)

Kavaklıdere Çankaya ANKARA

Telefon

: 0312 467 44 88

GSM      

: 0505 265 34 17

E-mail   

: erginciftci.muayenehane@gmail.com

 

 
© 2013 www.erginciftci.com
Tüm Hakları Saklıdır.
Uzun bir savaş döneminden sonra Tek Devlet bütün dünyaya egemen olmuştur. İnsanlar artık Yeşil Duvar ile doğadan yalıtılmış, modern, makineleşmiş bir dünyada yaşamaktadır. Yaşam, insanların davranışlarının dışarıdan görülmesine olanak sağlayacak biçimde bütünüyle camdan yapılmış mekânlarda sürmektedir. Kadın erkek birlikteliği, kupon karşılığında ve perdeler indirilerek gerçekleşebilmektedir. Bütün davranışları gizli polis tarafından izlenen insanlar, giyiminden yemek yemesine, adım atmasına varıncaya dek tek tiptedir. İnsanlar benlik bilincinin yitirmiş, yerini ‘biz’ almıştır.
20.11.2016
Ford’un T modeli için üretim bandını kurmasının üstünden altı yüzyıldan fazla zaman geçmiş, yeni bir dünya düzeni kurulmuştur. Alfa, Beta, Gamma, Delta ve Epsilon sınıfına ayrılan insanlar konumunundan hoşnut, sorunsuz ve mutlu bir yaşam sürmektedir. Aile, evlilik, kendi çocuğuna sahip olma ortadan kaldırılmış, bütün erkeklerin bütün kadınlarla birlikte olabildiği, çocukların kuluçka yöntemiyle tüplerde üretildiği bir yaşam biçimi kurulmuştur. Din, sanat, edebiyat, felsefe ve bilim gibi pek çok kavram, kurum ve aktivite ortadan kaldırılmıştır. İnsanlar genç ve sağlıklı yaşamakta, zamanı gelince yaşamları sona ermekte, çocukların da katıldığı eğlenceli bir törenle topluma faydalı madde olarak geri dönüşüme uğramaktadır. Özgürce yaşanan cinsellik ve bir çeşit uyuşturucu olan soma insanların mutluluğunda önemli rol oynamaktadır.
14.11.2016
Miles Cullen, Toronto’da, büyük bir alışveriş merkezindeki işlek bir banka şubesinde veznedar olarak çalışmaktadır. Mütevazı bir hayat süren Cullen, bankanın soyulmak üzere olduğunu tesadüfen fark edince akıllıca bir plan yapar. Noel baba kılığındaki bir soyguncu tarafından soygun gerçekleştirilir. Ancak Cullen veznedeki paranın önemli bir kısmını kendisine saklamış, soyguncuya sanılandan çok daha az bir para bırakmıştır. Bu duruma fazlasıyla öfkelenen acımasız soyguncu Cullen’in peşine düşer. Cullen birlikte çalıştığı güzel Julie’ye hayranlık beslerken onun gönlünü şubenin aslında evli olan patronuna kaptırdığını öğrenir. Bundan sonra bir taraftan el koyduğu parayı güvenli olduğunu düşündüğü zamana dek saklamaya diğer taraftan da Julie’yi kendisine bağlamaya çalışacaktır.
06.11.2016
Viktorya dönemi İngiltere’si, Londra’nın varlıklı işadamlarından, orta yaşlı Stephen Lowry eşini yeni defnetmiş olmasına karşın yas tutuyor görünmemektedir. Görkemli evinin en genç hizmetlisi Lily Watkins bu ölümün zehirlenmeyle gerçekleştiğini keşfeder. Stephen Lowry’e şantaj yapan Lilly, evin tek hâkimi olur, öldürülmüş hanımefendinin mücevherlerini de sahiplenir. Zamanla Stephen Lowry ve Lilly arasında kadın tarafından daha tutkulu yaşanan bir ilişki başlar. Stephen Lowry’nin ise başka planları vardır. İş ortağının genç ve güzel kızı Elizabeth Travers ile evlenmek istemektedir. Elizabeth, Stephen Lowry’ye âşıktır, babası da bu evliliğe sıcak bakmaktadır. Stephen Lowry, bu evliliğin önündeki tek engel olan Lilly’yi ortadan kaldırmaya karar verir.
25.10.2016
On sekiz yaşındaki Britt Larsson, Malmö’de anne, baba ve küçük kardeşi ile yaşamaktadır. Mutsuz aile hayatı dışındaki yaşamını bir fabrikada işçi olarak çalışması ve geçici ilişkileri doldurmaktadır. Rastlantısal olarak hayatına giren iki genç erkek hayatının akışını değiştirir. Britt, ünlü bir pop şarkıcısı olma hayali kuran Robban’dan hamile kalır. Ancak Robban ne evliliğe ne de baba olmaya hazır değildir. Britt, ailesinin ve arkadaşlarının önerisine rağmen gebeliği sonlandırmaya yanaşmaz. Ailesinin yanından ayrılıp kendi başına yaşamaya başlar. Robban’dan önce karşısına çıkan ancak bir daha göremediği Bjorn yeniden hayatına girer. Varlıklı bir aileden gelen Bjorn da ailesiyle, özellikle de annesiyle sorunlar yaşamaktadır. Britt, bebeği ile birlikte kendi yaşamanı kurmak zorundadır.
15.09.2016
Dalmaçya’da kuraklığın hüküm sürdüğü bir dağ köyünde kadınlar uzaktaki bir kaynaktan doldurdukları ahşap fıçılarla evlerine su taşımaktadır. Kafilenin en sonundaki kadın bitkin düşmüştür, küçük bir meşe ağacının dibine yığılır kalır. Taşıdığı değerli yük meşe ağacının yeşerdiği bir avuç toprakla buluşur. Kadının beş yaşındaki kızı Smilja, uzun süre annesinin dönmesini bekledikten sonra onu aramaya çıkar. Annesinin cansız bedenini beklerken bulduğu o kendisi gibi küçük meşe ağacına yürekten bağlanır.
05.09.2016
Moskova, 1880. Üniversitede Puşkin heykelinin açılışı onuruna düzenlenen toplantının onur konuğu Dostoyevski’dir. Büyük bir hayran kitlesinin izlediği Dostoyevski, konuşma sonrası fenalaşır ve hayatını bir kez daha gözden geçirme ihtiyacı hisseder. Geçmişe, ülkesi için komünizm ve sosyalizm düşleri kurduğu gençlik yıllarına kadar döner.
04.09.2016
Dört Sovyet jeologu, Sibirya’nın insan ayağı basmamış topraklarında elmas aramak için görevlendirilmiştir. Grubun lideri Sabinin, fırsat bulduğunda sevdiği kadına asla göndermeyeceğini bildiği mektuplar yazar. Grubun genç üyeleri Andrei ve Tanya arasında geçmişi okul yıllarına dayanan bir aşk yaşanmaktadır. Ancak Sergei de grubun tek kadın üyesi olan Tanya’ya ümitsiz bir aşk beslemektedir. Sergei’in Tanya için yazdığı ama vermeyi asla düşünmediği bir mektubun Andrei tarafından bulunması üçlü arasındaki gerilimi arttırır.
03.09.2016
Vanina Vanini, Romalı bir aristokratın 19 yaşındaki biricik kızıdır. Güzelliği dillere destan olan Vanina, peşinde koşan prenslerin hiçbirini umursamaz. Buna karşın çapkın bir adam olan soylu babasının Kontes Vitelleschi ile ilişkisi vardır. Kontes Roma yolculuğu sırasında tanıştığı Pietro Missirilli’nin güvenlik kontrolünden geçmesine yardımcı olur. Pietro ise Kömürcüler adlı yasadışı bir örgütün üyesidir, kente de öldürülen bir arkadaşının intikamını almaya gelmiştir. Bu eylem ve sonrasında gelişen olaylar sırasında yaralanan Pietro, Kontes Vitelleschi’ye sığınır. Adını korumaya çalışan Kontes, Pietro’yu aşığına teslim edince yaralı genç adam kendini Vanina’nın şatosunda bulur.
01.09.2016
İnsandan insana bulaşan salgın bir hastalık bütün dünyayı sarmıştır. Hastaları bir çeşit zombiye dönüştüren hastalıktan kendini kurtarabilmiş çok az sayıda insan kalmıştır. Bunlardan beşi kırsal bir bölgedeki bir çiftlik evine sığınmıştır. Grup içinde evde kalıp kalmamak konusunda hararetli bir tartışma yaşanır. Buraya sığınmadan hemen önce kendilerinden ayrılan kocası John’ın sağ olduğu konusunda inancını sürdüren Evie, onun gelmesini beklemekte kararlıdır. Tartışma Evie’ye destek veren bir kişinin öldürülmesi, diğerlerinin evden ayrılmasıyla sonuçlanır.
30.08.2016
 7  ...