• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi14
Bugün Toplam113
Toplam Ziyaret328204

Anasayfa

Prof. Dr. Ergin ÇİFTÇİ

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı

John F. Kennedy Caddesi 24/5

(Tunalı Hilmi Caddesi Kavşağı)

Kavaklıdere Çankaya ANKARA

Telefon

: 0312 467 44 88

GSM      

: 0505 265 34 17

E-mail   

: erginciftci.muayenehane@gmail.com

 

 
© 2013 www.erginciftci.com
Tüm Hakları Saklıdır.
Küçük bir Japon köyünde, medeniyetten yalıtılmış bir grup köylü yaşamaktadır. Yakın akrabalar arası evliliklerden doğan çocukların sakat olacağı inancıyla akraba evliliklerinin hoş görülmediği köyde, Sutekichi ile Su-e kuzen olmalarına rağmen âşık olup evlenmişlerdir. Ancak, Su-e’nin babasının, çiftin sakat çocuk sahibi olmalarını engellemek için kızına taktığı bekâret kemeri cinsel birleşme yaşanmasına olanak vermez. Bu durum nedeniyle genç karıkoca köylüler tarafından sürekli aşağılanır. Böyle tartışmaların birinde, Sutekichi, köyün tek saatine sahip olan en saygın ailesinin lideri olan Daisaki’yi öldürür. Sutekichi bundan sonra giderek aklını yitirir, sürekli Daisaki’nin hayaletiyle konuşur, unutmamak için her varlığın üstüne adını yazdığı etiketler asar. Günün birinde evlerine bir saat almaları köylülerle aralarındaki gerilimin doruğa çıkmasına neden olur.
28.07.2017
Hintli postacının en büyük tutkusu satranç oynamaktır. Muhtemelen oynayacak başka rakip bulamadığından son zamanlarda yalnızca kendisine karşı oynar ancak bütün oyunlar beraberlikle sonlanır. Hasta karısıyla mütevazi bir evde yaşar, işine de çok düşkündür; Dere tepe demez bisikletiyle aşar, postaneye nadiren gelen mektupları sahiplerine ulaştırır.
23.07.2017
İkinci Dünya Savaşı’nda İngiliz ve Fransız ordusu, bir sahil kenti olan Dunkirk’de kuşatılmış durumdadır. Fransızlar, Almanların daha fazla ilerlemesini durdurmaya çalışırken sahildeki yaklaşık 400.000 İngiliz askerinin tahliye edilmesi için çalışılmaktadır. İngilizler mümkün olduğunca çok askerin kurtarılması için sivil deniz araçlarını da göreve çağırırken Alman savaş uçakları ve denizaltıları da bu kurtarma girişimini önlemek, mümkün olduğunca az İngiliz askerin evine dönebilmesi için savaşacaktır.
22.07.2017
Buenos Aires, 29 Kasım 1927. Görkemli bir mekânda süren Dünya Satranç Şampiyonluğu maçı Aleksandr Alekhine ve Jose Raul Capablanca arasında sürmektedir. Uzun sürdüğü için ara verilen bu son maçta Alekhine rakibini beklemektedir. Oyun sonuna iki piyon geride giren Capablanca, kendisi gelmek yerine hamlesini yazılı olarak göndermiştir. Alekhine zarfı açar, kendisi okuduktan sonra maçın hakemine teslim eder ve beklenen hamlesini yapar. Hakem siyah şahı devirerek maçın galibini ilan eder: Alekhine yeni Dünya Şampiyonudur!
09.07.2017
New York’a doğru yaklaşan bir kargo gemisi yapılan çağrılara yanıt vermeyince liman yetkililerinin dikkatini çeker. Gemiye çıkan ekip bütün mürettebatın parçalanmış bedenleriyle karşılaşır. Geminin yegâne kargosu bir kahve şirketi tarafından gönderilen tuhaf yumurtalardan oluşmaktadır. Bu gizemli olayı araştıran, iç güvenlikten sorumlu Stella Holmes, yumurtalar ile yıllar önce gerçekleşen Mars yolculuğu arasında bir ilişki olabileceğini düşünür. Astronot Ian Hubbard, Mars’da bir mağarada tuhaf yumurtalar gördüğünü bildirmiş, Stella Holmes dâhil olmak üzere bu konuda hiç kimseyi ikna edememiş ve evinde inzivaya çekilmiştir. Yumurtaların gizemini araştıran kahramanların yolları Mars yolculuğuna katılan diğer astronot olan Hamilton ile kesişir. Mars’da karşılaştığı yaratığın etkisine giren Hamilton, bütün dünyanın istila edilmesine hizmet etmek amacıyla, Kolombiya’da yumurtaları üretmeye başlamıştır. Kahramanlarımız, uzaylı istilacı yaratık ve onun işbirlikçilerine karşı harekete geçerler.
02.07.2017
Elizabeth ve John’ın mutlu evliliğinin üstüne Birinci Dünya Savaşı’nın gölgesi düşer. John Avrupa’daki savaşa gönüllü olarak katılır. Savaş kısa zamanda sona erse de, kocasının dönmesini umutla bekleyen Elizabeth, onun ölüm haberini alır. Karnındaki bebeği ile yapayalnız kalmıştır. Aslında John ölmemiş, ancak yüzü tanınmayacak biçimde yaralanmıştır. Bu haliyle karısına dönmeyi kendisine yediremez.
05.06.2017
İkinci Dünya Savaşı bütün dehşetiyle sürerken Çekoslovakya da Nazilerin işgali altındadır. Gestapo, halkın direniş hareketini bastırmak için yerel işbirlikçileri de kullanmaktadır. Bölgenin yöneticisi olan acımasız Alman generali Reinhard Heydrich, bir suikast sonucu ağır yaralanır. Masha Novotny adlı genç kız, Alman askerlerine yanlış bilgi vererek suikastı gerçekleştiren kişinin kurtulmasını sağlar. Prag’da sokağa çıkma yasağı uygulanınca, suikastçı Novotny ailesinin evine sığınır. Kendini bir mimar olarak tanıtan suikastçı geceyi evde geçirdikten sonra ortadan kaybolur. Reinhard Heydrich hayatını kaybedince Gestapo katili bulmak için halk üstündeki baskıyı daha da arttırır. Yüzlerce Çekoslovak vatandaşı tutuklanır. Katil teslim edilmedikçe tutukluların parça parça idam edileceği ilan edilir. Babası tutuklanan Masha, katili bulmak ve teslim olmaya ikna etmek için harekete geçer. İdam sırası babasına gelirken Gestapo ve direnişçiler arasında adeta bir satranç maçı başlamıştır.
27.05.2017
Max, New York merkezinde yaşayan dar gelirli bir ailenin büyük kızıdır. Fedakâr anne ve babasının yanında, Yunan asıllı büyükannesi Yaya ve küçük kız kardeşi Jez ile birlikte mutlu bir yaşam sürmektedir. Max, 10 yaşındayken okulda çok parlak bir öğrenci olduğu keşfedilir. Öğretmenleri, seçkin kız öğrencileri kabul eden özel bir okula gönderilmesinin daha faydalı olacağını aileye bildirir. Kapıcı olan baba ve aşçılık yapan anne Max’i evlerinden çok uzaktaki bu okula yazdırırlar. Ancak masrafları karşılamak için çok daha fazla çalışmaları gerekecektir.
23.05.2017
Londra Havalimanı'nda, New York'a uçuş yapmak için bekleyen seçkin yolcular havalimanının VIP Salonu’nda ağırlanır. Londra’ya inen sis nedeniyle uçuşun gecikmesi bu çok önemli kişilerin yaptığı bütün planları altüst eder. Geceyi havalimanı yakınında bulunan Enternasyonal Otel’de geçirecek olan her yolcu gecikmeden doğan yeni durumla yüzleşmek zorundadır.
21.05.2017
Hemşire Verena, annesini aylar önce kaybettikten sonra konuşmamaya başlayan bir çocuğun bakımını üstleneceği yeni işine başlar. Küçük Jakop, babası Klaus ve evin hizmetçileri Alessio ile Lilia, Toscana’da görkemli bir şatoda yaşamaktadır. Verena, Jakob'un şatonun duvarlarına kulağını dayayarak annesi Malvina'nın sesini duymaya çalıştığını fark eder. Verena şatoda geçirdiği zaman boyunca bir taraftan eşini kaybetmenin acısını derinden yaşayan Klaus’a yakınlaştığını hissederken diğer taraftan da duvardan gelen sesin gerçek olduğuna inanmaya başlayacaktır.
20.05.2017
 4  ...