• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam97
Toplam Ziyaret328188

Anasayfa

Prof. Dr. Ergin ÇİFTÇİ

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı

John F. Kennedy Caddesi 24/5

(Tunalı Hilmi Caddesi Kavşağı)

Kavaklıdere Çankaya ANKARA

Telefon

: 0312 467 44 88

GSM      

: 0505 265 34 17

E-mail   

: erginciftci.muayenehane@gmail.com

 

 
© 2013 www.erginciftci.com
Tüm Hakları Saklıdır.
Pers askerlerinden oluşan iki ordu karşılaşır. Beyaz ve Siyah ordular birbirine denk gibi görünmektedir. Önce Piyadeler, sonra Süvariler ve Filler kavgaya tutuşur. Sadık ve güçlü Kaleler Şah’ı korumak için geride kalmıştır. Şah, Vezir’inden görüş alarak yönetmektedir savaşı. Savaş çok çetin geçer, her iki taraf da büyük kayıplar verir. Vezirler, Kaleler, Süvariler ve Filler savaş dışı kalınca iş başa düşer: Şahlar son kalan birkaç Süvari ile savaşı sürdürür. Ama bir de ne görsünler; meydanda yapayalnız kalmıştır iki Şah! Birbirlerini şöyle bir süzünce anlarlar ki yenişmek mümkün değil. Çıkarıp atarlar bütün silahlarını. Birisi kareli bir tahta çıkartır, diğerinin hazırdır taşları: Satranç oynarlar yeniden!
09.05.2017
Paralı askerler William ile Tovar, bir grup arkadaşıyla birlikte Çin’e gelmiştir. Kısa yoldan zengin olmayı amaçlayan maceraperestlerin en büyük hayali, varlığına ilişkin söylentiler duydukları barutu alıp, Avrupa’ya götürmektir. Başları bir türlü beladan kurtulmayan grup daha önce hiç görmedikleri bir canavarın saldırısına uğrar. Sağ kalmayı başaran William ile Tovar haydutlardan kaçarken Çin Seddi’ne ulaşırlar. Burada, İsimsiz Düzen adlı bir Çin ordusu, yıllardır bekledikleri büyük bir savaşa hazırlanmaktadır. Taotie adındaki canavarlar meteorla dünyaya gelmiş, kraliçelerinin liderliğinde 60 yılda bir insanlara saldırmaya devam etmiştir. Evrimleştikçe giderek güçlenen canavarların, kendilerini engellemek için yapılan Çin Seddi’ni aşıp ülkenin içlerine geçmesi durumunda Çin İmparatorluğu’nun ve tüm insanlığın sonu gelecektir. William önemli bir karar vermek zorundadır; Ya arkadaşı Tovar ile birlikte elde ettiği hazinelerle ülkesine kaçacak ya da daha önce hiç ayak basmadığı bu ülke için savaşacaktır.
01.05.2017
Kaliforniya’da kendi kendine evcilik oynayan kız çocuğunun oyuncak bebeği onu izlemekte olan bir erkek çocuğu tarafından alınır. Warren’a bebeğini geri vermesi için yalvaran küçük kız, onun üvey ablası Miriam’dır. Aradan uzun yıllar geçer. Warren, annesi, babası ve bakıcısı Helga ile Danimarka’da uzun zaman kalmıştır. Baba ve annelerin ölümünden sonra ülkesine geri dönen Warren, yanlarında Emily adında Danimarkalı bir kadın bakıcı getirmiştir. Güzel bir kadın olan Emily, artık konuşamayan ve tekerlekli iskemleye mahkûm hale gelen Helga’nın bakımından da sorumludur.
23.04.2017
Frank Bono, New York'a bir gangster olan Troiano'yu öldürmek için getirilmiş bir kiralık katildir. Bir silah bulmak ve Troiano'yu izlemek için yeterince zamanı vardır. Görevini tamamlayıncaya kadar yalnız ve neredeyse görünmez olmak zorundadır. Yetimhanede büyümüş, tedirgin bu genç adam zaten yalnızlığa alışkındır. Yetimhaneden tanıdığı bir arkadaşı aracılığıyla geçmişte de ilgi duyduğu Lorrie ile yolu kesişir. Bu hayattan yeterince sıkıldığının farkına varır, artık yeni bir yaşam kurmanın zamanı gelmiştir. Ancak hayatı kendi kontrolünden çıkalı çok olmuştur.
17.04.2017
Avalon adlı uzay gemisi, 258 mürettebat ve 5000 gönüllü yolcusu ile dünyadan Homestead II adlı gezegene 120 yıl sürecek bir yolculuğa çıkmıştır. Yolcuların ve mürettebatın yolculuk süresince uyuması ve gezegene inişten kısa süre önce uyanması, böylece yaşlanmalarının engellenmesi planlanmıştır. Yolda meteor fırtınasına tutulan gemide oluşan bir arıza mühendis Jim’in erkenden uyanmasına neden olur. Gemide yalnız olduğunu anlayan Jim yeniden uykuya geçmek için bir çıkış yolu arasa da bulamaz. Yolculuğun kalan kısmı olan 90 yıl boyunca gemide yapayalnız kalacak olan Jim, uzun süre direndikten sonra kadın yolculardan Aurora’yı uyandırır. Önlerinde uzun bir yol ve gemide henüz farkında olmadıkları gizli bir tehdit vardır…
02.03.2017
Bir gün, küçük bir köyde, küçük bir kız dünyaya gelir. Vaysha adı verilen bu güzel kız diğer insanlardan farklıdır. Sol gözüyle sadece geçmişi, sağ gözüyle ise sadece geleceği görebilmektedir. Gözleri görüyor olmasına rağmen, şimdiye dair hiçbir şey göremediği için, sanki görme engelliymiş gibidir. Bu nedenle “Kör Vaysha" olarak anılmaya başlar. Vaysha'nın gözlerinin bir kara büyüden dolayı böyle olduğu ileri sürülünce, tuhaf maddeler içeren bir törenle büyü bozulmaya çalışılır, ancak bir faydası olmaz. Vaysha büyüyünce, bir gözü yeşil diğer gözü kahverengi olan güzel bir genç kadın haline gelir. Kendisiyle evlenmek isteyen erkeklerin çocukluklarını ve yaşlılıklarını görebildiğinden evlenmesi de mümkün olmaz. Çaresiz kalan Vaysha, kendi elleriyle gözlerinden birini çıkarmaya karar verir. Geçmiş ya da gelecek; hangi gözünü çıkartıp atmalıdır?
01.03.2017
Lee Chandler, abisi Joe'nun aniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığı haberini alır. Hemen yola çıksa da hastaneye vardığında kardeşinin biraz önce öldüğünü öğrenir. Yeğeni Patrick'e babasının ölüm haberini vermek için Manchester-by-the-Sea kasabasına gider. Cenaze işlerini halletmek için Patrick ile birlikte kalmaya başlar. Abisinin vasiyeti açıklanınca 16 yaşındaki Patrick'in kendisine emanet edildiğini öğrenir. Lee, geçmişte karısı Randi ve çocuklarıyla mutlu bir yaşam sürerken, sarhoşluğu nedeniyle çıkan yangında çocuklarını kaybetmiş, karısı tarafından terk edilmiş, intihara teşebbüs etmiş, sonuçta acılarla dolu geçmişini gömdüğü bu kasabayı ebediyen terk etmiştir. Soğuk hava nedeniyle cenaze töreninin ertelenmesi cenazenin hastanedeki dondurucuda, Lee’nin de babasının ölümünü henüz idrak edememiş olan Patrick ile kasabada mahsur kalmasına neden olur.
27.02.2017
Okul çocuğu yaşındaki siyah Amerikalı Chiron, uyuşturu madde bağımlısı annesiyle birlikte yaşayan, babasız kalmış bir çocuktur. Diğerlerinden farklı oluşu, Chiron’u çevresindeki çocuklar tarafından sürekli uğraşılan, yalnızlığa mahkûm edilmiş bir çocuk haline getirmiştir. Onun bu zor durumunu fark eden Juan ve kız arkadaşı Teresa, Chiron’a olabildiğince sahip çıkmaya çalışır. Genç ergenlik döneminde, Juan’ın ölümü ile yalnızlaşan, annesiyle sorunları süren Chiron, okul arkadaşı Kevin ile yakınlaşır. Arkadaşlarının zorba tavırlarının sürmesi Chiron’u benzer biçimde karşı koymaya zorlar ve ıslahevine düşer. Genç erişkinlik döneminde Chiron, artık çevresine korku salan bir uyuşturucu satıcısıdır. Çocukluk arkadaşı Kevin’in günün birinde onu araması hiç de beklemediği bir olaydır.
26.02.2017
Kendisini hayata bağlayan tek nedeni, küçük kızı Hannah’yı kaybeden dilbilimci Louise Banks, dünyayı dehşete düşüren olaylara neredeyse kayıtsız gibi görünmektedir: 12 uzay gemisi, dünyanın farklı bölgelerine iniş yapmıştır. Amerika Birleşik Devletleri, Rusya ve Çin başta olmak üzere topraklarında uzay gemisi bulunan bütün ülkeler onların geliş amacını anlamaya çalışmaktadır. Amerika’da Montana’ya inen gemideki uzaylılarla iletişim kurması için az bilinen dillerin çevirisinde uzmanlaşmış bir dilbilimci olan Louise Banks ve fizikçi Ian Donnelly görevlendirilir. Uzaylılar, her 18 saatte bir uzay gemisinin kapısı açarak iletişim kuracak ekibin içeri girmesine izin vermektedir. Louise ve Ian, uzaylıların dilini anlamaya çalışırken dünyanın diğer bölgelerinde de benzer gelişmeler yaşanır. Askeri güçlerini bir uzaylı saldırısı olasılığına karşın tetikte tutan ülkeler diğer taraftan da uzaylılarla iletişim yarışında dünyalı rakiplerinin gerisinde kalmamaya çabalamaktadır.
21.02.2017
Öksüz ve yetim Philip Carey, amcasının maddi desteğiyle hayatını sürdüren genç bir adamdır. Yeterince yetenekli olmadığını anlayınca Paris'de sürdürdüğü resim çalışmalarını sonlandırır. Doğuştan yumru ayak bozukluğu nedeniyle topallayarak yürüyen Philip, Londra'da tıp eğitimine başlar. Sınıf arkadaşı aracılığıyla tanıştığı güzel garson Mildred’a âşık olur ve evlenmeyi teklif eder. Ancak Mildred, zengin bir adamla evleneceğini söyleyerek Philip’i terk eder. Zamanla Philip’in hayatına bir başka kadın, romantik hikâyeler yazan Norah girer. Ancak evlilik vaadiyle kandırıldığı anlaşılan Mildred, hamile kalınca terk edilmiş ve geri dönmüştür. Philip, Norah’ı hayatından çıkartır, Mildred'a ve bebeğine sahip çıkar. Bebeğini de sahiplenmeyen Mildred, Philip’in okul arkadaşlarından Griffiths ile Paris'e gider. Philip bir kez daha terk edilmiştir.
19.02.2017
 5  ...