• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret323608

Anasayfa

Prof. Dr. Ergin ÇİFTÇİ

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı

John F. Kennedy Caddesi 24/5

(Tunalı Hilmi Caddesi Kavşağı)

Kavaklıdere Çankaya ANKARA

Telefon

: 0312 467 44 88

GSM      

: 0505 265 34 17

E-mail   

: erginciftci.muayenehane@gmail.com

 

 
© 2013 www.erginciftci.com
Tüm Hakları Saklıdır.
Dexter Reilly ve arkadaşları Medfield Koleji’nin vasat öğrencileridir. Eğitim yılının başında okul yönetimini bir bilgisayar satın alınması için ikna etmeye çalışırlar. Ancak Dekan Higgins okulun kısıtlı bütçesini göz önüne alarak bu teklife karşı çıkar. Öğrenciler okula düzenli bağış yapan zengin işadamı Arno’yu okula eski bilgisayarlarını bağışlamaya ikna ederler. Saygıdeğer görünümünün tersine Arno, yasadışı kumar faaliyetlerinin gizli lideridir, bağışladığı bilgisayarları da geçmişte bu işlerinde kullanmıştır.
28.08.2016
Sovyetler Birliği’nin 1939 kışında Finlandiya ile savaş tehlikesi iyiden iyiye hissedilir hale gelmiştir. Küçük bir kasabada telgraf işletmeni olarak çalışan genç Masha bir taraftan da gönüllü hemşirelik yapmaktadır. Bir kimyasal saldırı tatbikatından sonra eve dönerken taksi şoförü Alyosha ile tanışır. Birbirine hemen ısınan ikili bir buluşma tarihi belirlese de Alyosha buluşmaya gelmez. Alyosha’nın çok hasta olduğunu öğrenen Masha, garajdaki erkek yatakhanesinde onun bakımını üstlenir ve iyileşmesini sağlar. Bu süreç Masha ile Alyosha arasındaki duygusal bağı daha da güçlendirir ancak her iki taraf da gerçek bir ilişki başlatmaktan geri durur. Baştan çıkarıcı Vera’nın Alyosha ile ilgilenmesi genç âşıklar arasında filizlenen bağı bütünüyle kopartır.
27.08.2016
Zorlu bir görevden dönen Atılgan büyük bir uzay istasyonu olan Yorktown’a ulaşır. Kaptan James Kirk artık kaptanlığı bırakıp amiralliğe terfi etmek için başvurmuş, Atılgan'ın yeni kaptanı olarak da Spock’ı önermiştir. Uhura ile ilişkisi yolunda gitmeyen Spock ise Büyükelçi Spock’ın ölümüyle sarsılmıştır. Mürettebat rahat bir nefes almaya hazırlanmışken, bir gemi kazasının tek yaşayanı olan Kalara, istasyondan yardım ister. Gemisi bir nebula içindeki Altamid gezegeninde mahsur kalmıştır. Atılgan bu kurtarma görevinde gezegenin hâkimi Krall tarafından pusuya düşürülür. Mürettebatın büyük çoğunluğu esir düşerken, Atılgan da enkaza dönmüştür.
27.08.2016
Arkeolojik bir kazıda Büyük İskender’e ait altın bir miğfer bulunur. Bu değerli buluntu Doçent namıyla ünlü hırsız ile Yermakov ve Sheremetev adlı iki çete üyesi tarafından çalınır. Suçlular kısa süre sonra yakalansa da miğfer bulunamaz. Doçent’e ikizi kadar benzeyen, bir çocuk bakımevi yöneticisi olan Troshkin’den yardım istenir. Troshkin, iki hırsızın kaldığı koğuşa atılacak, Doçent ise başka bir hapishanede tutulacaktır. Troshkin, yabancı olduğu bu suçlular dünyasına girmeyi kabullenir. Çete üyelerinin miğferin yeri konusunda bilgi sahibi olmadığı ortaya çıkınca hapishaneden sahte bir kaçış planı yapılır. Çete üyelerinin hapishane dışındaki arkadaşlarıyla bağlantı kurması ve miğferin yeri konusunda ipucu edilmesi amaçlanır. Üçlünün kaçışına sürpriz bir biçimde koğuştaki bir başka suçlu olan Ali-Baba da katılır. Olaylar hapishane kaçkınlarının planlandığı gibi gitmez. Doçent’in de hapishaneden kaçması iki üvey ikizin karşılaşmasını kaçınılmaz hale getirir.
26.08.2016
Sihirbaz Phroso’yu hayata bağlayan yegâne varlık, sahne gösterileri sırasında yardımcılığını da yapan güzel karısı Anna’dır. Ne var ki Anna kalbini Crane adlı bir başka adama kaptırmıştır. Crane, Anna ile birlikte Afrika’ya gitme planı yapmıştır. Phroso ile Crane arasında yaşanan arbedede Phroso artık yürüyemeyecek biçimde sakatlanır. Bir süre sonra bir bebekle birlikte geri dönen Anna, Phroso ile konuşmaya bile fırsat bulamadan can verir. Phroso hem Crane hem de ikilinin küçük kızı Maizie’den intikam almak için yemin eder.
21.08.2016
Genesis Potini, Yeni Zelanda’nın yerli halkı olan Maori kökenli bir satranç ustasıdır. Akıl hastalığı nedeniyle yattığı hastaneden çıktığında erkek kardeşi dışında sığınabileceği kimsesi yoktur. Kardeşi Ariki bu sığınmayı gönülsüzce kabullenir; kendisinin de bir çete içinde geçen zor bir hayatı vardır, 14 yaşındaki oğlu Mana’ya da bu çete içinde uygun bir yer bulmaya çalışmaktadır. Genesis zamanla kardeşi ve yeğeninin ne kadar zor durumda olduklarını fark eder. Kendini topladıktan sonra, eski bir arkadaşının yardımıyla yoksul çocuklar için bir satranç kulübü kurar.
06.07.2016
İkinci Dünya Savaşı’nın en çetin çatışmalarından biri Kuzey Afrika çöllerinde sürmektedir. Erwin Rommel komutasındaki Alman Afrika Kolordusu, İngiliz birliklerini büyük bir bozguna uğratmıştır. Bir İngiliz tankından sağ çıkan tek asker olan Onbaşı John Bramble, çölü aşmayı da başarır ve Britanya Kraliçesi adlı küçük otele sığınır. Otelin sahibi Mısırlı Farid ile Fransız hizmetçi Mouche, ölümün kıyısına gelmiş bu İngiliz askerine sahip çıkarlar. Otele Alman ordusu için karargâh olmak üzere el konulunca, John Bramble, otelin bombalanması sonucunda hayatını kaybeden topal barmen Davos olarak tanıtılır.
31.05.2016
Terörle mücadele timinde görevli polis memuru Daanish, girdiği bir çatışmada küçük kızını kaybeder. Olaydan kendisini sorumlu tuttuğu yetmezmiş gibi benzer şekilde düşünen karısı da kendisini terk eder. Yaşamak için bütün gerekçelerini yitirdiği sırada karşısına Panditji adında bir satranç ustası çıkar. Tekerlekli iskemleye mahkûm bu adam da yakınlarda kızını kaybetmiştir. Daanish, kızının satranç öğrenmek için buraya gelmeye başladığını ancak yalnızca iki derse katılabildiğini öğrenir. Panditji’nin yüreklendirmesiyle satranç öğrenmek için uğramaya başladığı bu okulda giderek satranç ustasıyla dostluğunu da ilerletir.
22.05.2016
Lübnan’da, neredeyse unutulmuş, kaybolmuş bir köyde Müslümanlar ile Hıristiyanlar görünüşte huzur içinde yaşamaktadır. Oysa ülkede din farkından kaynaklanan çatışmalar bütün hızıyla sürmektedir. İki grup üyeleri arasında yaşanan küçük gerginliklerin büyük bir çatışmaya dönmesi an meselesidir. Bu çatışmayı önleme görevini ister istemez köyün kadınları üstlenmiştir. Eşlerini ve çocuklarını yitirmenin acısıyla yaralı, savaşın anlamsızlığını kavramış, erkeklerin kendi başlarına bırakıldığında ne kadar kanlı ve yıkıcı bir felakete neden olabileceklerini bilen kadınlar. Savaşın geleneksel hale geldiği bu köyün kadınlarının savaşa karşı mücadeleleri hiç de kolay olmayacaktır.
09.04.2016
Cal Fournier, 34. Budapeşte Uluslararası Açık Satranç Turnuvası’nın en güçlü favorisidir. Yakınlarda Fransa Şampiyonu olan 22 yaşındaki genç oyuncu, Fransa satranç milli takımının antrenörlüğünü yapan Alman kökenli Viktor Eggen’in en gözde öğrencisidir. Cal Fournier, bu turnuvaya birlikte geldiği Fransız arkadaşları Fabien, Anthony ve Mathieu ile aynı otel odasında kalmaktadır. Aynı otelin başka bir odasında kalan, bir diğer Fransız olan kadın oyuncu Lou ile arasında fırtınalı bir ilişki sürmektedir.
20.03.2016
 8  ...