• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam97
Toplam Ziyaret122849
Üyelik Girişi

J. Yönetilen Tezler

1.

Engin Yurdakul (Tez yürütücüsü), Ergin Çiftçi (Tez danışmanı). Çocuklarda nazal Staphylococcus aureus ve metisilin dirençli Staphylococcus aureus taşıyıcılığının araştırılması. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlık Tezi, Ankara, 2009.

2.

Nurşen Belet (Tez yürütücüsü), Ergin Çiftçi (Tez danışmanı). Çocuklarda steril bölge kültürlerinden izole edilen Candida suşlarının tiplendirilmesi ve antifungallere duyarlılıklarının araştırılması. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Yan Dal Uzmanlık Tezi, Ankara, 2010.

3.

Adem Karbuz (Tez yürütücüsü), Ergin Çiftçi (Tez danışmanı). Çocuklarda toplum kökenli ve hastane kökenli enfeksiyon etkeni olan Staphylococcus aureus suşlarının antibiyotik duyarlılıkları ve virülans faktörleri açısından karşılaştırılması. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanlık Tezi, Ankara, 2013.

4.

Suna Kaymak (Tez yürütücüsü), Ergin Çiftçi (Tez danışmanı). Boğmaca ve viral alt solunum yolu enfeksiyonu tanısı alan hastaların klinik ve laboratuar özelliklerinin karşılaştırılması. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlık Tezi, Ankara, 2013.

5.

Emiliya Efendiyeva (Tez yürütücüsü), Ergin Çiftçi (Tez danışmanı). Akut bronşiyolit nedeniyle hastaneye yatırılan çocuklarda Bordetella pertussis sıklığı ve klinik tabloya etkisi. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlık Tezi, Ankara, 2017.