• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam90
Toplam Ziyaret323694

J. Yönetilen Tezler

1.

Engin Yurdakul (Tez yürütücüsü), Ergin Çiftçi (Tez danışmanı). Çocuklarda nazal Staphylococcus aureus ve metisilin dirençli Staphylococcus aureus taşıyıcılığının araştırılması. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlık Tezi, Ankara, 2009.

2.

Nurşen Belet (Tez yürütücüsü), Ergin Çiftçi (Tez danışmanı). Çocuklarda steril bölge kültürlerinden izole edilen Candida suşlarının tiplendirilmesi ve antifungallere duyarlılıklarının araştırılması. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Yan Dal Uzmanlık Tezi, Ankara, 2010.

3.

Adem Karbuz (Tez yürütücüsü), Ergin Çiftçi (Tez danışmanı). Çocuklarda toplum kökenli ve hastane kökenli enfeksiyon etkeni olan Staphylococcus aureus suşlarının antibiyotik duyarlılıkları ve virülans faktörleri açısından karşılaştırılması. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanlık Tezi, Ankara, 2013.

4.

Suna Kaymak (Tez yürütücüsü), Ergin Çiftçi (Tez danışmanı). Boğmaca ve viral alt solunum yolu enfeksiyonu tanısı alan hastaların klinik ve laboratuar özelliklerinin karşılaştırılması. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlık Tezi, Ankara, 2013.

5.

Emiliya Efendiyeva (Tez yürütücüsü), Ergin Çiftçi (Tez danışmanı). Akut bronşiyolit nedeniyle hastaneye yatırılan çocuklarda Bordetella pertussis sıklığı ve klinik tabloya etkisi. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlık Tezi, Ankara, 2017.

6.

Begüm Murt (Tez yürütücüsü), Ergin Çiftçi (Tez danışmanı). Çocuklarda bocavirüs enfeksiyonlarının klinik özelliklerinin araştırılması. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlık Tezi, Ankara, 2019.

7.

Aysel Gadimova (Tez yürütücüsü), Ergin Çiftçi (Tez danışmanı). Herpes zoster enfeksiyonu olan çocuk hastaların klinik özelliklerinin değerlendirilmesi. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlık Tezi, Ankara, 2021.

8.

Fulya Esin Güzel (Tez yürütücüsü), Ergin Çiftçi (Tez danışmanı). COVID-19 salgını sırasında ebeveynlerin çocukluk çağı aşılarına ve COVID-19 aşısına karşı tutumlarının değerlendirilmesi. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlık Tezi, Ankara, 2022.

9.

Sıla Duman Bektaş (Tez yürütücüsü), Ergin Çiftçi (Tez danışmanı). 2000-2022 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Kliniğinde çocukluk çağı tüberkülozu tanısı ile izlenen hastaların değerlendirilmesi. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlık Tezi, Ankara, 2024.