• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam76
Toplam Ziyaret125084
Üyelik Girişi
Uzay Olmadan Yaşayamayız


Planlanan uzay yolculuğu için çok sayıda kozmonot eğitilmektedir. Adayların içinden en başarılı ikisi, 1203 ve 1204 aynı odayı paylaşan iki yakın arkadaştır. Neredeyse bütün hayatları birlikte geçmiştir. Kozmonot olmak, uzayı keşfetmek, çocukluktan beri hayalini kurdukları ortak amaçlarıdır. Yorucu eğitimden sonra bütün adayları geride bırakan 1203 ve 1204 görev için seçilen kozmonotlar olmayı başarırlar. Tek kozmonot için dizayn edilen uzay gemisinde, 1204 asıl kozmonot olarak yolculuğa çıkarken 1203 yedek kozmonot olarak bekleyecek, böylece iki arkadaşın yolları ilk kez ayrılacaktır.

Uzay Olmadan Yaşayamayız, ortak bir hayali paylaşan iki erkek arasında gelişen derin sevgi ve dostluk üstüne kuruluyor. En İyi Kısa Animasyon dalında Oscar adayı olan film iki insan arasında gelişen sevgiyi kutsuyor. İnsan için sevginin, yokluğunda yaşamın mümkün olmadığı, hava kadar elzem bir element olduğunu kalbimize kazıyor.

Filmde satranca da yer veriliyor. İki kozmonotun kaldıkları odada bir masa üstünde bir satranç takımı ve satranç saati bulunur. Tahta üstünde daima yarım kalmış bir maç ve çevrede alınmış satranç taşları görünür. Uzay yolculuğunun yapıldığı gün bile aralarında hızlı tempoda satranç oynamaları, iki arkadaş arasındaki sevgide satrancın da katkısı olduğunu düşündürür. Görevlilerin kozmonotları almak için odaya gelişiyle bu son oyun da yarıda kalır; Beyazlarla oynayan 1203 henüz hamlesini tamamlayıp saatine basamamıştır. Çalışmaya devam eden saatte bayrağı düştüğünde o çoktan uzaya çıkmış, başka dünyalara ulaşmış olacaktır. FİLMİN KÜNYESİ

Türkçe adı

Uzay Olmadan Yaşayamayız

Orijinal adı

Mi Ne Mozhem Zhit Bez Kosmosa

İngilizce adı

We Can't Live Without Cosmos

Yönetmen

Konstantin Bronzit

Yapım yılı

2014

Yapımcı ülke

Rusya

Orijinal dil

İngilizce

Süresi

16 dakika

Eserin yazarı

Konstantin Bronzit

Oyuncular

Animasyon

IMDB Puanı

7.7                                                                                                               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2013 www.erginciftci.com

Tüm Hakları Saklıdır.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
742 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın